Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde!


25 Mart 2020 Çarşamba 15:30
Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Corona virüsü salgını, insanları evde daha fazla zaman geçirmeye zorladı. Çoğu işletme bu zor dönemlerde gücünü kaybetmeye devam ederken, Netflix adeta patlama yaşıyor. Variety’in raporuna göre, insanlar virüsün yayılmasını önlemek için evde kalmak zorunda kaldıkça Netflix trafiğinde büyük bir artış görüldü. AT & T’nin Pazartesi günkü güncellemesine göre, ABD’de Netflix veri trafiği 20 ve 21 Mart’ta rekor seviyelere ulaştı. LightShed Partners’a göre Netflix, bünyesine yaklaşık 10 milyon yeni abone ekleme yolunda.

Netflix veri trafiği rekor seviyelere ulaştı

Netflix hisseleri Pazartesi günü yüzde 8.4 arttı. Yenilenen yükseliş, AT&T‘nin Pazartesi günkü bir güncellemesinde yeni tip Corona virüsü, Covid-19‘un ABD Netflix veri trafiğinin geçtiğimiz hafta sonu rekor seviyelere ulaştığını söylemesiyle ortaya çıktı. LightShed Partners, filmlerin vizyon tarihinin ertelenmesi ve içerik sayısını azaltan TV kanalları sebebiyle Netflix kullanımına orantısız bir şekilde fayda sağladığını ifade ediyor. Netflix, önümüzdeki birkaç ay için yayınlacak yeterli orijinal içeriğe sahip. Ancak, Corona virüsünün yılın ilerleyen zamanlarına kadar devam etmesi durumunda yeni içerik sağlamak daha zor olabilir. Buna dünya çapında pek çok prodüksiyonun durması da dahil.

Netflix: Herkesin yapabileceği en iyi şey evde kalmak

Wall Street analistleri ise Netflix’i Corona virüsü krizinden faydalanan bir şirket olarak tanımladı. Netflix baş içerik sorumlusu Ted Sarandos konuyla ilgili olarak “Herkesin yapabileceği en önemli şey evde kalmak. Biz de bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Netflix veri trafiği, Corona virüsten olumlu yönde etkilendi

Son zamanlarda, teknoloji devi liderliği ele geçirdi ve internet bant genişliğini korumak için Avrupa’da akış kalitesini düşüren ilk büyük platform oldu. Perşembe günü Netflix, Avrupa’da önümüzdeki 30 gün boyunca video bit oranlarını geçici olarak azaltacağını ve şirketin bölgedeki ağlardaki trafiğini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltacağını tahmin ettiğini söyledi. Avrupalı ​​müşterilerin görmeyi bekleyebilecekleri video kalitesi düzeyi hakkında ayrıntı vermedi ise net bir cevap vermedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sürekli zam duya duya, zamların en yüksek seviyesi okudum

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İndirim yap da herkes faydalansın

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Netflix gurur duyacak tabii

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Netflix sadece gundeme gore hareket ediyor artik

" Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix, tüm zamanların en yüksek seviyesinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "