Elon Musk’a bir kötü haber de Neuralink’ten


02 Mayıs 2021 Pazar 18:37
ABONE OL
Elon Musk’a bir kötü haber de Neuralink’ten

NASA’nın uzay mekikleriyle ilgili anlaşmayı askıya almasının ardından Elon Musk‘a bir kötü haber de Neuralink CEO’sundan geldi. Musk’ın kurucusu olduğu Neuralink girişiminin CEO’su, şirketten ayrıldığını Twitter hesabı aracılığıyla duyurdu. CEO, ayrılık nedenini detaylandırmadı.

Sağlık teknolojisi girişimi olan Neuralink‘i Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile birlikte kuran Max Hodak, şirketle yollarını ayırdı. Hodak mesajında, “Bazı haberlerim var. Artık Neuralink‘te değilim. Orada çok şey öğrendim ve artık şirket için büyük bir destekçi olacağım” ifadelerini kullandı. Hodak’ın paylaştığı mesajda şirketten ayrılış tarihi için birkaç hafta öncesini işaret etmesi dikkat çekti.

Musk, Neuralink teknolojisini felçli insanlar için kullanmak istiyor

Beyin ve makine arayüzleri geliştirmeye odaklanan şirketle ilgili Musk, Neuralink teknolojisinin bir gün belden aşağısı felçli kişilerin tekrar yürümesine izin vermek ve insan beynini yapay zeka ile birleştirerek ‘AI simbiyozu‘ elde etmeye izin vermek için kullanılabileceğini belirtti.

neuralink-ceosu-gorevinden-istifa-etti

Ancak bazı bilimsel kurumlar, şirketi eleştirerek iddialara şüpheyle yaklaştı. Ağustos 2020‘de beynine Neuralink cihazı yerleştirilmiş bir domuzun gösterilmesinden sonra MIT Technology Rewiew, şirketin yaptıklarını nörobilim tiyatrosu olarak adlandırdı ve tıbbi iddiaların çoğunu spekülatif olarak nitelendirdi.

2016 yılında Musk, Hodak ve diğer birkaç kişiyle birlikte kurulan Neuralink‘e Tesla‘nın CEO’su tarafından milyonlarca dolarlık yatırım yapıldı. Geçen yıl Stat News, bazı eski çalışanların Neuralink‘te kaotik bir iç kültürü tanımladığını ve bilim adamlarının projeleri tamamlamak için daima yeterli zamanları olduğunu söylemişti.

Öte yandan geçen ay beyninde Neuralink implantı bulunan bir maymunun bilgisayar ekranında sadece zihnini kullanarak oyun oynadığı bir video yayınlandı. Videoya buradan ulaşabilirsiniz.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Elon Musk’a bir kötü haber de Neuralink’ten konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’a bir kötü haber de Neuralink’ten ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’a bir kötü haber de Neuralink’ten ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!