Okunma

Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik!


09 Mart 2019 Cumartesi 09:00
Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik!

Nokia – HMD Global olan değil! – Akıllı telefon dönemi öncesinde sektörünün lideri olan Nokia, Ocak ayında yıllık 700 milyon avro tasarruf hedefine yıl sonuna kadar ulaşabilmek için 350 kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı.

Yeni değerlendirmeler sonucunda Finlandiya’daki merkezden 350 yerine 280 kişinin çıkarılmasına karar verildiği belirtildi. Bu haber çalışanları bir nebze sevindirirken, Avrupa’da ise 1330 çalışanın işine son verilecek.

Nokia işten çıkarma konusunda değişikliğe gitti!

Hali hazırda Nokia’nın kendi ülkesinde yani Finlandiya’da istihdam ettiği çalışan sayısı 6300. Nokia’nın Almanya’da ise 3500 çalışanı bulunuyor. Bunlardan 530 tanesi ile yollar ayrılacak. Fransa’da ise 4600 çalışan bulunurken, bunlardan 600 tanesi ile aynı şekilde tasarruf planı kapsamında şirket yollarını ayıracak.

Çeşitli merkezlerdeki işten çıkarmalara rağmen, Oulu tesisi korunuyor. Nokia’nın telefon bölümünün Microsoft’a satılmasının ardından Oulu şehri 2013 yılında bu durumdan oldukça kötü etkilendi, zira yaklaşık 12000 kişi işten çıkarıldı.

Nokia’nın 5G çalışmalarını bu tesisde yürütmesi, Finlandiya’nın Oulu şehrini oldukça önemli bir merkez haline getiriyor. Zira, ülkedeki üniversite ve araştırma merkezleri 5G konusunda Nokia ile ortak bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir zamanların Apple markasıdır kendileri

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nokia 8 kullanan biri olarak pek umrudma değil idi

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ah nokia ah bizi samsung, apple kullanmaya mahkum ettin.

 4. Nokia 3310 dedi ki:

  Nokia cihazları gerçekten çok iyi. Düşük bütçeye en iyi hitap bir firma. Yazılım konusunda henüz istenilen seviyede değiller. Eksikliklerini halledebilirse sektörün öncülerinden olabilir.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nokia bu herşeyi yapabilir, atışlar serbest

" Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın işten çıkarma operasyonunda değişiklik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "