Okunma

Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor


12 Kasım 2013 Salı 10:00
Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor

Nokia Lumia serilerinin global satışlarında 2011 yılı şirketin adeta derin sularda yaşam savaşı vermekte olduğu bir yıldı. Ardından 2012 yılında bir nebze canlanan satışlara rağmen global pazarda yüzde 4’lerde takılıp kalan Nokia, 2012 için rekor zarar açıklamıştı.

Kötü gidişin 2013 evresi ise nispeten daha iyi bir serüvene sahne oldu. 2013’ün oldukça kötü geçen ilk çeyreğinin ardından şirketin 2. çeyrek satışları nispeten iyidi. Sonunda da hayat öpücüğü Microsoft‘la geldi. Nokia, yaklaşık 8 milyar Amerikan Doları karşılığında ABD‘li teknoloji devinin bünyesine katıldı.

2013 performansı iyi sonuçlanıyor

2013‘te Microsot‘a geçişinin ardından ilk lansmanını geçtiğimiz ay Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkendi Abu Dhabi’de gerçekleştiren Nokia, yeni Lumia akıllı telefonlarını, uygun fiyatlı Asha modellerini ve bir de tablet bilgisayarı tanıtarak ilgi çekti.

Microsoft bünyesinde ilk çeyreğini yüksek satış grafiği ile geçiren Nokia‘nın global satışlarında önemli bir değişim yaşanmazken ABD ve Kanada pazarları öncelikli Kuzey Amerika pazar hattındaki yükselen satışları dikkat çekti. Nokia‘nın performanslı bir 2013 yıl sonu yaşamasına da kesin gözüyle bakılıyor. Adeta 2014’e çok daha umut dolu bir girişe yakın görünüyor Nokia.

:: Nokia Lumia ürün hattının artan satışları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

53 yorum - “Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben bu samsun s4 anası avradnı bilmem ne yapam

  2. SDN Okuru dedi ki:

    arkadaşlar 1.5 yıldır lumia kullanıcısıyım. ve eski iphone 4s sahibiydim. gerçekten çok hızlı ve düzenli çalışan bir sistem wp işletim sistemi. neymiş uygulama sayısı azmış. önemli olan saçma sapan uygulamalar olmasındansa kaliteli ve az olsun. wp mağazasına haftada yaklaşık 500 uygulama girmekte. 1 yıl daha geçsin ondan sonra işletim sistemleri hakkında daha iyi karar verebilecek kullanıcılar. kesinlikle windows gelişmekte olan bir sistem. sony ile de anlaşıldı onlar da üretime başlayacaklar diye düşünüyorum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    nokia lumia 920 kullanıcısı olarak nokia lumialar süper alanlar elinden düşürmüyor inanın androidten windowsphone a geçen çok ama wp den androide kimse geçmez ios ve windowsphone kalacak ileride android in işi bitti o yavaşlıkla o virüslerle uğraşmak bela kim android alır

" Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Lumia Satışları Hızla Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "