Nokia’dan Yeni SDK Sürümü


22 Aralık 2008 Pazartesi 09:22
Nokia’dan Yeni SDK Sürümü

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia‘nın, kitle pazar için geliştirdiği Series 40 6. sürüm mobil cihazlara yönelik yeni yazılım geliştirme seti, Java Location API, WebKit Open Source Browser ve Adobe Flash Lite 3.0 desteği sunuyor. Böylece, uygulama geliştirme uzmanlarına ve ağ operatörlerine, yüksek hacimli mobil telefon pazarı için benzersiz uygulama ve servisler yaratmalarını sağlayacak yeni araçlar sunuldu.

Bu duyuru, Series 40 6. sürüm platformuna dayalı en yeni cihaz olan Nokia 6260 Slide modelinin duyurusuyla aynı zamana rastladı. Nokia 6260 Slide, dünya genelinde mobil aboneler için ileri düzey yetenekler ve gelişmiş işlevsellik sunuyor. Nokia, Haziran ayında Series 40 6. sürüme dayalı ilk mobil cihaz Nokia 7510 Supernova‘yı duyurmuştu. Bu cihaz, 2008′ in dördüncü çeyreğinde dünya genelinde pazara sürülecek.

:: Yeni SDK sürümünü indirmek için tıklayın.

:: Mobil yazılım geliştirmeyi düşünüyor musunuz?

Bilgi için: Nokia
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’dan Yeni SDK Sürümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Yeni SDK Sürümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Yeni SDK Sürümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "