Okunma

Nokia’nın Rüyaları


23 Şubat 2007 Cuma 14:00
Nokia’nın Rüyaları
Aşağıda izliyeceğiniz videolar Nokia‘nın yoğunlaştığı dört kategoride yayınlandı. Videodaki görüntüler, Nokia‘nın şu anda üzerinde çalıştığı ya da çıkarmayı planladığı modellere ait değil. Daha çok, gelecekte ulaşılması hayal edilen noktaya ait tasarımları gösteriyor. Nokia‘nın amacı; bu videolarla kullanıcıları düşünmeye ve yorum yapmaya, bu yolla da geleceği şekillendirmeye katkıda bulunmaya zorlamak.

Nokia – Başarı: Birlikte Kazanmak

Ödüllü proje yarışmasına hazırlanan bir inşaat firması üyelerinin çalışma şeklini aşağıdaki videoda göreceksiniz. Burada kablosuz konferans ve uzaktan sunum yoluyla takım çalışmaları kolaylaştırılıyor.

Bluetooth ses aktarımı, güçlü ve net bir bağlantı sağlanıyor. Böylece cep telefonu teknolojisi bu seviyeye çıkışıyla birlikte çok daha büyük işler başarılabilecek.

Nokia – Bağlantı: Kolay İletişim Kurmak

Bu videoda akşam yemeği hazırlarken ailesiyle iletişim kuran bir ananeye konuk oluyoruz. Kullanım kolaylığı sağlaması için, cep telefonunun sade arayüzü duvardaki dokunmatik ekrana yansıtılmış.

Ağızdan çıkan kelimeler kısa mesaj olarak gönderilmek üzere hızlıca okunaklı bir biçimde yazıya dökülüyor. Böylece değer verdiklerimizle iletişim kurmak, en basit şekilde gerçekleştiriliyor.

Nokia – Yaşam: İlham Veren Zekâ

Cep telefonlarımız, kişiliğimiz hakkında ipuçları verebilir. Telefonumuzu kişiselleştirmede değişken ve çabuk yöntemler ararız, çektiğimiz fotoğrafı anında telefonun dokusu haline getirmek gibi.

Elektronik ortamda kartvizit ve not paylaşımının basitleşmesini videodaki örnekte görebilirsiniz. Kişiselleştirmede atılacak adımlar, kendimizi ifade ederken yaratıcılığımızı konuşturmamıza imkan tanıyacak.

Nokia – Araştırma: Keşifleri Paylaşmak

Son videoda ise astronomi tutkusu olan birinin yüksek bir binanın tepesinden gökyüzünün fotoğraflarını çekmesini ve sınıflandırmasını görüyoruz.

Yakaladığı kareleri tüm dünyadaki benzer tutkuları olan insanlarla paylaşıyor. Araştırma, öğrenmeye meraklı beyinlerin ulaşabileceği sınırları genişletiyor.

Bilgi için: Nokia Dizayn – YouTube
Yazar: Saner Apaydın
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nokia’nın Rüyaları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hayel etmek güzelde ehh hadi çıkarda görelim sony seni çoktan solladı! Haberin yoksa bilginize yetkililerine!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel teknolojik oyuncaklar 😛 sevdim ciksinda sicak sicak yiyelim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Way be nokia üstüne baska telefon tanimiyorum. Nokiadan hersey beklenir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar bu işi biliyorlar ya… Ne diyelim… Helal olsun… 🙂 Bekliyoruz…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence güzel değil daha iyi olabilirdi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be valla müthiş ama bu sadece Nokia’nın değil bizim de rüyamız… Tabii onlar için her an gerçekleşebilir ama bizim için belki hiç gerçekleşmeyecek bir rüya… 1500 YTL ye şimdi telefonları satıyor ise herhalde onu almak için 4000 – 5000 YTL ister dimi ama… Sizi bilmiyorum ama bana gelmez böyle şeyler. Be diyelim inşallah 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Nokianın gelecekte çıkaracağını Apple şimdi çıkardı 😀 Hadi hayırlısı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ucuz olsun da ne rüyası görürse görsünler 🙂

" Nokia’nın Rüyaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın Rüyaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın Rüyaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "