Okunma

Nvidia: 40 nm Yongaların İlk Müşterisiyiz


12 Ağustos 2009 Çarşamba 06:54
Nvidia: 40 nm Yongaların İlk Müşterisiyiz

Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang konferansta yaptığı açıklamada, biz 40 nm teknolojimiz ile geniş bir müşteri ağına sahip olacağız ve diğer herkesten daha önce ve daha fazla ürün çıkaracaklarını belirtti. Bu konu hakkında çok fazla konuşmak istemediğini belirten Jen-Hsun Huang ürünlerinin gönderimlerinin daha önceden müşterilere bildirileceğini söyledi.

Nvidia 40 nm mimarisindeki adımları gerçekten hızlı değil. Bu yılın Mart ayında çıkan AMD’nin yeni dizüstü Mobility Radeon HD 4860 ve 4830 grafik kartlarının 40 nm işlemcilerle ilk adaptasyonu ve masaüstü modellerinde Radeon HD 4770 kullanıldı. Fakat Nvidia yalnızca Haziran ve Temmuz aylarında 40 nm teknoloji ile üretilmiş dizüstü ve masa üstü ürünlerini tanıştırdı.

Jen-Hsun Huang daha önceki stresli durumdan kurtulduklarını belirterek 40 nm işlemcili ürünlerden gelirlerinin yılsonunda yüzde 25 olacağını söyledi. Nvidia’nın ana ürünleri yavaş yavaş 40 nm teknolojisine geçiş yapacak.

:: Nvidia ürünleri hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia: 40 nm Yongaların İlk Müşterisiyiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia: 40 nm Yongaların İlk Müşterisiyiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia: 40 nm Yongaların İlk Müşterisiyiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "