Okunma

NVIDIA DirectX 11 Konusunda Çok İddialı


16 Eylül 2009 Çarşamba 12:29
NVIDIA DirectX 11 Konusunda Çok İddialı

AMD, DirectX 11 destekli ekran kartlarını yakın bir zamanda piyasaya sürecekken NVIDIA’dan henüz bu konuda pek ses seda yok. Şu ana kadar sadece adı ve birkaç detayı bilinen GeForce GT300′ün performansı hakkında NVIDIA’nın içinden bazı bilgiler sızdırıldı. ATI Radeon HD 5870′ün henüz açıklanması resmi olarak yasak olan performans sonuçlarına ulaşan bazı NVIDIA yetkilileri kendi kartlarının bundan çok daha iyi sonuçlar vereceğinden eminler. NVIDIA yetkililerinden farklı bir açıklama gelmesi elbette ki mümkün değil fakat kendilerinden bu kadar emin olmaları akıllarda soru işaretleri de oluşturmuyor değil.

GT300 hakkında şimdiye kadar gelen bilgiler çok kısıtlı. Kesin olduğu söylenen bir şey varsa o da GT300’ün GT200′ün 40 nm’lik ve DirectX 11 destekli bir sürümü olmadığı. Yani GT300′ün tamamen baştan tasarlanan bir grafik işlemciye sahip olacağı belirtiliyor. GT300′ün Kasım ayının sonlarına doğru piyasada olacağı söylenirken NVIDIA henüz bunu doğrulamış değil.

:: DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları arasında yaşanacak rekabette hangi firmayı daha şanslı görüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA DirectX 11 Konusunda Çok İddialı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA DirectX 11 Konusunda Çok İddialı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA DirectX 11 Konusunda Çok İddialı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "