Okunma

Nvidia İsimleri Yeniliyor


20 Kasım 2008 Perşembe 07:39
Nvidia İsimleri Yeniliyor

Nvidia‘nın yeni eski ekran kartları yeni isimlerle aramıza dönecek. Yeniden isimlendirme çalışmasıyla birlikte, GeForce 9300‘ü temel alan (şu sıralarda sadece anakartlarda bu isimli bir işlemci var) ekran kartı G100; GeForce 9500GT, GT120 ve üçüncü kart olarak da GeForce 9600GT GT130 olarak isimlendirilecek. Ocak ayında yapılacağını düşünülen geçişle birlikte giriş seviyesi kartlar G, orta seviye kartlar GT ve en tepe kartlar ise GTX olarak isimlendirilmiş olacak. Tek korkumuz yeni bir seri geldiğinde (GT300 gibi) bu serinin giriş seviyesi ve orta seviye kartlarının isimlendirmesinde ortaya çıkabilecek sorunlar. Nvidia’nın bu konuda duyarlı ve kullanıcıların nesilleri rahatça ayırt edebilecek şekilde davranacağını düşünüyoruz.

:: Nvidia 9800 serisini de yeniden isimlendirecek mi?

Bilgi için:
Nvidia
Yazan: Berkin Bozdoğan
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Nvidia İsimleri Yeniliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  aman insanlarin kafasini karistirip daha fazla urun satmak sadece !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  amac insanlarin kafasini karistirip daha fazla urun satmak sadece !

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ne gereği vardı eski karta yeni isim koymanın. 9500-9600 serisi kartları tanıyorduk ama GT120-GT130 işi biraz yabancı geldi bana.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tmm nvidia sensin.

" Nvidia İsimleri Yeniliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia İsimleri Yeniliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia İsimleri Yeniliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "