Okunma

Nvidia OpenCL Sürücülerini Yayınladı


21 Nisan 2009 Salı 11:13
Nvidia  OpenCL Sürücülerini Yayınladı

NVIDIA’nın bu sürümü beta sürümünün gelişim surecinde bir geribildirim niteliği taşıyor ve önümüzdeki aylarda GPU veri işlem camiasına kayıtlı geliştiricilerin hizmetine sunulacak. Nvidia’nın öncüsü olduğu ve 2006 yılından beri piyasaya sürmüş olduğu yüksek düzeyde paralel işlem mimarisi CUDA aynı zamanda NVIDIA’nın GPU veri işlem stratejisinin temelini oluşturmaktadır.

C, Java, Fortran and Python gibi bilinen endüstri standardı programlama ortamlarının erişimi içindeki CUDA mimarisi Open Cl ile birbirini tamamlamaktadır. Piyasada sayısı 100 milyonu geçen NVIDIA grafik işlemcileri sayesinde CUDA mimarisi üzerinden geliştiriciler GPU yeniliklerinin kapısını açıyor, farklı alanlardaki çok sayıda uygulamaya benzeri görülmemiş derecede yükseklikte performans katıyorlar.

GPU veri işlem camiasına kayıtlı geliştirici olmak isteyenler www.nvidia.co.uk/opencl adresinden başvuru yapabilirler.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia OpenCL Sürücülerini Yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia OpenCL Sürücülerini Yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia OpenCL Sürücülerini Yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "