Okunma

Nvidia, PS3 İçin Teknoloji Sağlayacak


18 Mart 2009 Çarşamba 08:49
Nvidia, PS3 İçin Teknoloji Sağlayacak

Anlaşma sayesinde Nvidia PhysX teknolojisi yazılım geliştirme kitaplığı, SCEI geliştiriciler ağı veya internetten ücretsiz indirilme yöntemiyle PS3 geliştiricilerinin kullanımına açılmış oldu.

Nvidia PhysX yazılım geliştirme kitaplığı (SDK), tümüyle işlevsel bir uygulama programlama arabirimi ve güçlü bir fizik motordan oluşuyor. Gerçek zamanlı biçimde fizik ön izlemesi yapabildiği veya tekrar yazabildiği için geliştiriciler, seviye tasarımcıları, animasyon profesyonelleri ve sanatçılar oyundaki karakter ve objelerin fiziksel etkileşimleri üzerinde eksiksiz bir yaratıcı kontrole sahip oluyorlar.

PS3 ve diğer büyük oyun platformları için PhysX yazılım geliştirme kitaplığı (SDK) kaynak kodları, NVIDIA’dan dolaysız biçimde lisanslanabilir. PhysX SDK kitaplıları veya Nvidia PhysX teknolojisi lisanslarını edinme üzerine geniş bilgi için www.nvidia.co.uk/physx internet adresine başvurabilirsiniz.

:: Bu anlaşma kime yarayacak? Nvidia’ya mı? Yoksa Sony’e mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia, PS3 İçin Teknoloji Sağlayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia, PS3 İçin Teknoloji Sağlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia, PS3 İçin Teknoloji Sağlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "