Okunma

Nvidia’dan Intel’e Karşı Dava


29 Mart 2009 Pazar 13:33
Nvidia’dan Intel’e Karşı Dava

Nvidia’nın cevap niteliğindeki bu davası geçen ay Intel’in Delaware eyaleti mahkemesinde açtığı davaya karşı açıldı. Geçen ayki davada Intel’in iddiası iki şirket arasında imzalanan 4 yıl geçerliliğe sahip yongaseti lisans anlaşmasının Nehalem işlemci örneğinde olduğu gibi Intel’in dahili bellek denetçisi içeren yeni nesil işlemcilerini kapsamadığıydı.

Nvidia firması bu ihtilaflı anlaşmayı 2004 yılında, Intel işlemci tabanlı sistemlere yenilikçi platform sağlamak üzere yaptı. Bunun karşılığında Intel firması, Nvidia’nın 3D, GPU ve diğer veri işlem teknolojilerinden oluşan geniş kapsamlı lisanslarına sahip oldu. Nvidia, Intel’le arasındaki uyuşmazlığı makul ve adil biçimde gidermek üzere bir yıldan fazla gayret göstermişti.

:: Nvidia teknolojileri hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan Intel’e Karşı Dava konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Intel’e Karşı Dava ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Intel’e Karşı Dava ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "