Okunma

Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri


31 Mart 2009 Salı 07:08
Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri

Nvidia’nın amiral gemisini FX 5800’ün oluşturduğu Quadro serisi yenilikle dolu. 100 USD’lık giriş seviyesinden, bağımsız görsel veri işlem sistemlerine kadar geniş yelpazedeki yeni Quadro’lar şu ürünlerden oluşuyor:

NVIDIA Quadro FX 5800: Sektörde türünün tek örneği olan kart 4GB grafik belliğe sahip en üst seviye çözümdür. En üst düzey görsel performansı ve özellikleriyle profesyonellere çok büyük ölçekli modeller ve veri guruplarıyla çalışabilme imkânı yaratıyor.

NVIDIA Quadro FX 4800: Profesyonellerin ihtiyacı olan tüm gerçekli performans ve kalitenin sınırlarını zorlayan ve gerekli tüm araçlarla gelen üst seviye bir çözüm.

NVIDIA Quadro FX 3800: Tek genişletme yuvasına ihtiyaç duyan ürün SLI çoklu işletim sistemi ve SDI desteği gibi güçlü özellik setleriyle profesyonellere etkileşimli görsellik ve yüksek performans sunuyor.

NVIDIA Quadro FX 1800: Çalışma istasyonları için en iyi fiyat/performans oranı sağlayan bu orta seviye çözümü en uygun kalite, hassaslık, programlanabilirlik ve performans sunuyor.

NVIDIA Quadro FX 580: Sektöre yön veren dijital içerik oluşturma ve bilgisayar destekli hacimli tasarım V-CAD uygulamalarında profesyonellerin yaratıcılığı arttıracak giriş seviyesini kategorisinin en iyi çözümü.


NVIDIA Quadro FX 380: Profesyonel seviye grafikle uygun fiyatı buluşturan bir çözüm. Güç tüketimi azaltılırken performans %50 daha iyileştirilmiş.

Quadro NVS 295: İş grafiğini yeni bir görsel mükemmelliğe taşıyor, en üst çözünürlükte iki adet 30 inçlik monitör desteği bulunuyor.

Quadro grafik işlemcilerde üçboyutlu çalışma istasyonlarının sanallaştırılmasını sağlayan NVIDIA SLI Multi-OS teknolojisi, yeni nesil Quadro çözümleriyle birlikte geliyor. SLI Multi-OS teknolojisiyle, çoklu Quadro GPU yapılandırmalı tek bir çalışma istasyonundaki sanallaştırılmış ortam kullanıcıların uygulamalardaki maliyeti ve üretkenliği en etkin seviyelere taşıyabilmelerine imkân sağlıyor. Yeterli platform çözümleriyle kullanıcılar aynı zamanda yerel SLI teknolojisinden yararlanabiliyor. Bununla birlikte uygulamaları ölçeklendirebilir, çalışma hızını ve görüntü kalitesini yükseltebilirsiniz.


::
Nvidia’nın profesyonel grafik çözümleriyle ilgili düşünceleriniz buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok süper!!

" Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Yeni Profesyonel Grafik Çözümleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "