Okunma

NVIDIA’nın Planları Gerçek Olabilir


20 Ocak 2011 Perşembe 07:29
NVIDIA’nın Planları Gerçek Olabilir

28 nm mimarisini taşıyacak bu yeni NVIDIA yongasının kod adı Kepler olacak. Kepler’in genel adı ise Maxwell. 2013 yılı içersisinde kullanıcıların beğenisine sunulacak bu yeni grafik mimarisinin birçok şeyi değiştirmesi bekleniyor.

Bu yılın başlarında ise Nvidia kendi takvimine aniden yeni bir proje dahil etti. Denver projesi adındaki bu yeni kapsamlı yolda Nvidia’nın amacı, ARM işlemcilerle masaüstü sistemlerde çalışabilecek yüksek performanslı grafik yongası üretmek.

Dever projesi üzerinde harıl harıl çalışmaya başlayan NVIDIA konu hakkında detaylı bir bilgi gelmedi. NVIDIA’nın bu proje kapsamında yeni Maxwell grafik yongasını ARM ailesi ile uyumlu hale getirmesi bekleniyor. Tüm bunlarn meyvasını görmek için iki yıl beklememiz gerekiyor.

:: ARM işlemciler masaüstü pazarında başarılı olabilir mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA’nın Planları Gerçek Olabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA’nın Planları Gerçek Olabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA’nın Planları Gerçek Olabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "