Okunma

Nvidia’nın Tegra Planı Tutacak mı?


18 Ağustos 2009 Salı 07:57
Nvidia’nın Tegra Planı Tutacak mı?

Yüksek çözünürlüklü video çıkış desteği sunabilen Tegra platformu taşınabilen medya oynatıcılar için performans açısından da başarılı bir çözüm oluşturuyor. Nvidia’nın yol haritasına baktığımızda önümüzdeki yıl Tegra platformunun ikinci neslini Tegra T2’yi görebileceğiz.

Tegra platformunun yol haritasına göre önümüzdeki yıl Tegra T2 gelecek ve daha sonrasında Tegra T3 pazara sürülecek. Şimdilik önümüzdeki yıllarda çıkartılmayı bekleyen ikinci ve üçüncü jenerasyon Tegra platformlarının haberleri mevcut. Tegra T2 önümüzdeki Şubat ayında Barselona gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresinde olması umuluyor. 3’üncü jenerasyon ürünler ise 2011 yılında ortaya çıkabilir.

Tegra T2, çift çekirdek ARM Cortex işlemciyi bünyesinde barındıracak. GeForce 9 grafik işlemci kullanacağı söylenen platformun CUDA ve OpenGL ile desteklenmesi bekleniyor. Nvidia’nın planlarına göre, 2. jenerasyon ürünlerin performansı ilk jenerasyona göre dört kat aratacak ve platformun güç tüketimi değişmeden kalacak.

:: Tegra platformu beklenen başarıyı yakalar mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’nın Tegra Planı Tutacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’nın Tegra Planı Tutacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’nın Tegra Planı Tutacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "