Okunma

Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut!


29 Haziran 2018 Cuma 10:00
Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut!

Oculus, sanal gerçeklik heykeltıraşlık uygulaması Medium için yeni özellikler ve daha fazla performans getiren bir güncelleme sunmuş durumda. İşte, Oculus Medium 2.0 sürümü ile sunulan yenilikler.

Oculus Medium 2.0 yenilikleri neler?

Oculus Rift Core 2.0 beta çıkışını takiben gelen Medium 2.0 ile kullanıcıların uzun zamandır istediği bir özellik sonunda sunulmuş durumda. Bu da yeni sanatsal araç seçenekleri. Ek olarak, yenilenen kullanıcı arayüzü ve daha iyi grafik optimizasyonu için Vulkan API desteği de yenilikler arasında. Ayrıca, yeni sürüm tamamlanan heykellerin doğrudan Oculus Rift içerisindeki Home alanına aktarılmasını da mümkün kılıyor.

Oculus Medium

Oculus Rift için MS Paint olarak ifade edilen Medium ciddi bir 3 boyutlu tasarım aracı olarak kullanılabiliyor. Daha önce de birkaç kez güncellenmiş olan uygulamanın ilk kez bu kadar kapsamlı bir güncelleme aldığını da belirtmek gerek. Artık 100 katman, çoklu ışıklandırma ve ızgaraya tutturma gibi destekler de kullanıcıların emrinde. Medium ve diğer tasarım platformları arasında objeleri taşımanın da çok daha kolay hale getirildiği belirtiliyor. Haziran ayı başından beri kullanıcıların Oculus Home içerisine nesneleri aktarması da mümkün. Güncelleme bu süreci akıcı ve sezgisel hale getirmesiyle de öne çıkıyor.

Oculus Medium güncellemesinin Google tarafından sanal gerçeklik boyama aracı Tilt Brush için sunulan güncellemeden sadece birkaç gün ve Oculus illüstrasyon aracı Quill için gelen güncellemeden birkaç ay sonra geldiğini de not olarak düşelim. Medium 2.0 için Windows 10 işletim sistemi kullanıyor olmanız da şart.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut!”

  1. Kaan dedi ki:

    Daydream’a gelir umarım. 3d printer da basacağımız ürünleri böyle çizeriz daha hoş olur. Ölçeklendirme bilgileri de ekranda görülebilirse efsane olur.

" Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oculus Medium ile sanal gerçeklikte yeni boyut! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "