Okunma

Ofislere Özel LCD Monitör


11 Mayıs 2009 Pazartesi 09:06
Ofislere Özel LCD Monitör

Eizo bu kızıl ötesi algılayıcıya sahip LCD monitörlerin özellikle ofis çalışanlarına yönelik olduğunu belirtiyor. Ofis çalışanları monitörlerinin başından kaktığı zaman monitör kızıl ötesi algılayıcı sayesinde ekranın elektriğini kesiyor. Kullanıcı tekrar monitörün başına oturduğu zaman kızıl ötesi algılayıcı monitöre tekrar elektrik veriyor.

Bu sayede elektrik tasarrufu sağlanmış oluyor. Şimdilik bu özellik Eioz’nun iki modelinde bulunuyor. FlexScan EV2023W-H ve FlexScan EV2303W-T modellerinden bir tanesi 20 inç görüntü alanı ve 1600 x 900 çözünürlük diğeri ise 23 inç görüntü alanı ve 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip.

Ürünlerin güç tüketimi de oldukça başarılı. Eski modeller 25 watt güç harcıyordu. Bu yeni modeller ise 18 watt güç harcıyor. Bekleme süresinde ise güç tüketimi 0,7 watt. Eizo monitörlerin üzerindeki kızıl ötesi algılayıcıyı EcoView Sense olarak tabir ediyor.

Bu kızıl özesi algılayıcı önündeki 120 cm’lik mesafe içersindeki hareketleri algılıyor. Bu algılayıcı siz masa başından kalktıktan 40 saniye sonra monitörün elektriğini kesiyor. Ürünler Mayıs ayının sonunda piyasada olacak.

:: Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ofislere Özel LCD Monitör konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ofislere Özel LCD Monitör ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ofislere Özel LCD Monitör ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "