Okunma

Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet!


21 Mart 2019 Perşembe 16:15
Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, dört yıl önce yani 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) olarak adlandırılan çevrimiçi sosyal eğitim platformu kurulmuştu.

18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen tarafından kullanılmakta olan EBA’ya, öğretmen ve öğrencilerin ücretsiz erişebilmesini sağlamak için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı.

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz EBA hizmeti!

Nisan sonundan itibaren 3 GB ücretsiz kullanım hakkı sunulacak. SMS ile kampanyaya katılan tüm bireysel müşteriler bundan yararlanabilecek. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un faturasız mobil müşterileri ise hat açık kalma yükümlülüklerini yerine getirmesi şartıyla kampanyadan yararlanabilecek.

Mevcut ve yeni müşteriler ise kayıt tarihi itibariyle 1 yıl faydalanacak. Sosyal eğitim platformu EBA’ya öğretmenler hazırladıkları içerikleri yükleyebilirken, başka öğretmenler tarafından paylaşılan not ve sunumlara ulaşabiliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

31 yorum - “Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Vodafone da nasıl oluyor

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben çocukken öğretmenden çok dayak yedim ve hiç faydasını görmedim. Gururlu çocuktum ve dayak herşeyi kötüye götürdü. Şimdi bir oğlum var (saygılı ve gururlu) ve eğer ki okuldaki õğretmenler şiddet veya kötü davranış içeren hareket yaparsalar çok ağır bedel ödetirim. Ne yazikki denetimsizlik meseleyi bu günlere getirdi. Saygı kazanmak için çabalayın bence

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Haftasonu tatil, 17:00 mesai bitir, şehir merkezinde çalış…birde gel burada şikayet et. “İşte bunların çocuklarını eğitiyoruz” gibi cümleler kur. Sonra saygı bekle. Birde çocuklarımızı beğenmiyorlar. Vay halimize

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Herkes çalışıyor, herkes yoruluyor. Begenmiyorsanız istifa edin. Hiçbir meslek ayrıcalık hak etmiyor. Sen gidersin başkası gelir, hemde hemen gelir. (Yaşım 40 ve terör/mahrumiyet bölgesinde ve zor koşullarda çocuk eğiten öğretmenlerin ellerinden öperim, onlara lafımız olmaz, olamaz)

 5. Anonim dedi ki:

  Klavyesi olan yorum yazıyor şuraya hakikaten insanlara yorum yazdırmadan önce insanları bir IQ testine tabii tutması gerekiyor SDN’nin heleki üye olmadan ziyaretçi olarak mesaj yazılınca kimin ne olduğunuda bilemiyoruz en azından yorumlar üyelikle yapılsa geçmişteki ve buradaki yorumlarda o kişinin profilinde gösterilse yorumlarına bakar kaale almayız. Şu altta öğretmenlerin beleşçi olduğu mesajını görünce iyice gülesim geldi neyseki yukarıdaki arkadaş gereken cevabı vermiş benim yazmak istediklerimi yazmış. Öğretmen dediklerinizde bu kafadaki zihniyete birşeyler öğretebilmek için sabah akşam çalışıyorlar, bence kendilerine yapılması gerekenler az bile. İstinalar vardır tabii ama genellemeye tutmak yanlış, gerçekten çok değerli ve hakettiğinin daha fazlasını alması gereken öğretmenler var.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bedava internet diye yaygarayı basmış adam. Bunun gibilerin çocuklarını eğitmeye çalışıyoruz işte. Çocuğunun da beynini yıkıyor bunun gibiler. Sonra çocuklar birşeyler öğrenmeye değil, öğretmenleri ve idareyi sorgulamaya, boyundan büyük laflar konuşmaya geliyor.

  Önce okuduğunuzu anlayacak seviyeye gelin, sonra konuşun. Yoksa laflarınız tiye alınmaktan başka işe yaramaz. Ayrıca öğretmenlik çok rahat, maddi açıdan çok rahat madem; buyrun eğitim fakülteleri herkesi kabul ediyor. Öğretmen olmamak için hiçbir engeliniz yok. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Kendiniz gibilerin çocuklarına haftada 30 saat + dyk girdiğinizde dünya kaç bucakmış görürsünüz 😉

 7. Anonim dedi ki:

  adam okuduğunu anlayamıyor daha, ücretsiz internet vermiyorlar, sadece eba sitesine giriş yapabileceğin 3g veriyorlar, yani ebaya girdiğin kotadan gitmiyor o da sadece 3gb.
  okuduğunu anlamaz sona öğretmene laf eder.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İş bulamadığı için kpss ye girip yıllarca boş boş atamayı bekleyip öğretmen olanlarda var ne yazikki. Okullarda böyle enerjisi düşük ve yeteneği olmayan öğretmenler en büyük sorun

  1. Anonim dedi ki:

   zaten seviyenin ne kadar düşük olduğu okuduğunu anlamadığından belli

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Öğretmenler her sene sınava alınmalı. Kendilerini geliştirmeye zorlanmalı. Güneydoğu görev süresi uzatılmalı ve belli aralıklarla yer değiştirmeli. Yani görev adamı olup kendini sürekli geliştirmeli. İşte o zaman herşey feda olsun.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tam beleşçi oldu öğretmenler. Asgari ücretli otobüse 2,75 e biniyor 2,5 katı maaş öğretmen 1,75 e. Üstelik senede 3 ay tatil. Bide bedava net. Öğretmene bak sömür ha somur

  1. Anonim dedi ki:

   kim 1.75 t ye biniyor hani, nerde otobüs ? herkes İstanbul’da yaşamıyor. Anayasaya göre 2 aydan fazla tatil yapamıyoruz bilip bilmeden konuşuyorsun cahil seni. karneden sonra toplamda 4 hafta okulda seminerdeyiz. Asgari ücretin 2.5 katı alan var mı acaba? net maaş 3780 civarı. Ekders ayrı bir olay. Öğretmen kimi sömürmüş, aldığı parayla yeni çıkan telefonu bile alamıyor. Bedava internet öğrenciler için güzel birşey ama senin gibi cahilller olduğu müddetçe ülke gelişmiyor.

  2. Anonim dedi ki:

   laf olsun diye sallayana kadar önce otur adam gibi öğretmenlerin özlük haklarını ve görevlerini öğren. ne desek de anlamazsın ya hadi neyse.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi bu tutmaz çünkü [email protected] yani okulun kendi interneti var onun için bu iş yaş

 12. Anonim dedi ki:

  Böyle boş beleş işlerle değil her eve fiber interneti çok ucuza getirmeyi yapın soytarılar

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir öğretmen olarak seni öğretmenin güzel ahlakta yetiştirememiş. Her öğretmen derste sosyal medyada gezmiyor genellemek ayıptır‼️‼️‼️

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok Güzel Öğretmenler bolca oyun oy asın insta ya girsin ders kimin umrunda

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   eba diyor iyi okuyun anca öğretmene sallayın başka iş yaptığınız yok

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Her şeyi öğreten öğretmenler bazılarına insan olmayı, önyargisiz olmayı, kuru iftara atmayi, beynini kullanmayı bazılarına ogretemiyor. Neymiş bedava internetle öğretmenler oyun oynasın, ders kimin umrundaymis. Hz. Allah senin gibi düşünceye sahip insanlardan bu ülkeyi korusun!

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tablet dediler verdiler ama bı işe yaramıyor ve verilen yerler az

 16. Anonim dedi ki:

  aga ben şuanda zaten giriyom vpn ile 😀

 17. Anonim dedi ki:

  Bi Ara Tablet Ve Pc Dağıtacaklardı Ankaranın Merkezi Bir Yerindeyim Hala Yok

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Bumuydu ? Bende bir şey zannettim

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ee okulda teknolojik alet yasak.

 20. ObsesifSüveyda dedi ki:

  Bu proje ben ilkokulun sonlarındayken çıkmıştı, dağıtılır dedik ama dağıtılmadı, sonra liseye geçtik, lise bitti gene dağıtılmadı, şimdi üniyi yarıladık ünide de böyle bir beklentimiz yok zaten… Dipnot: İstanbulun en merkezi ilçesinde oturuyorum

 21. Anonim dedi ki:

  E zaten eskiden sınırsız şekilde bedavaydı.

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Okullarda teknolojik alet kullanmak öğrencilere yasakken ücretsiz internet ne işimize yarar?

  1. Anonim dedi ki:

   Başka yerlerde girersin

 23. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bundan nasıl başka sitelere girebiliriz ejjrrj

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Üniversite öğrencileri bu imkandan yararlanabilecek mi?

  1. Anonim dedi ki:

   yok heralde

" Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğretmen ve öğrencilere okul için ücretsiz internet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "