Okunma

Ondan Küçüğü Yok


21 Ocak 2011 Cuma 07:22
Ondan Küçüğü Yok

CompuLab firması tarafından duyurulan dünyanın en küçük bilgisayarının adı Fit-PC3. Bu bilgisayar AMD’nin Fusion APU‘sunu içerisinde taşıyor. AMD’nin yeni yongasından güç alan dünyanın en küçük bilgisayarı sadece giriş seviyesi kullanıcılar için tasarlanmış.

Bir Netbook performansına sahip ürünün boyutları 16 x 16 x 2.5 cm. Bu ürün üzerinde kullanılan işlemci kullanıcının isteğine göre değiştirilebiliyor. İster AMD’nin G-T56N isterseniz de G-T40N kodlu işlemcileri bu ürün ile birlikte kullanabilirsiniz. Anakart işlemci ile tümleşik olduğu için bu işlemciler değiştiğinde ürünün grafik yongası da değişiyor.


Ürün üzerinde yine anakarta bağlı olarak Radeon HD 6310 ve Radeon HD 6250 grafik yongaları kullanılabiliyor. Bu yongalarda anakart üzerine tümleşik. Fit-PC3 üzerinde iki adet DDR3 bellek yuvası bulunuyor. Bu yuvalar maksimum 1333 MHz’e kadar belleklere destek sunuyor. Maksimum kapasiteleri ise 4 GB.

SATA 6 Gbps sabit disk deteği de sunan bu ürünün üzerinde 2,5 inç boyutundaki diskler kullanılabiliyor. Ürünün Ethernet ve WiFi arabirimleri de bulunuyor. Ürünün genişleme yuvalarına baktığımızda USB, HDMI, e-SATA, ses giriş ve çıkışları bulunduğunu görüyoruz.

Firmanın verdiği bilgiye göre ürün önümüzdeki 5-6 ay içersinde son kullanıcıya ulaştırılacak. Ürünün fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

:: Bu tarz bir PC kullanır mısınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ondan Küçüğü Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ondan Küçüğü Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ondan Küçüğü Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "