Okunma

Online Video İzleme %43.5 Arttı


11 Şubat 2012 Cumartesi 10:00
Online Video İzleme %43.5 Arttı

İnternetin hızlı yaygınlaşması ve insanların video içerikleri internet üzerinden tüketmeye başlaması ile televizyonun geleceğinin üzerini bir sis perdesi kaplamıştı. ABD’den gelen son bilgiler de internet üzerinden izlenen video sayısının hızla artmakta olduğuna işaret ediyor.

comScore’un yaptığı araştırmaya göre 2011 yılının Aralık ayında 43.5 milyar video’yu internet üzerinden izledi. Bu da bir önceki yılın aynı ayındaki sayılara göre %43.5’lik bir artışa tekabül ediyor.

  

Her gün internet üzerinden video izleyen ABD’lilerin sayısı da 105.1 milyona ulaştı. Bu sayı bir önceki yıl 73.7 milyondu.

Ortalama video izleme süresi, geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde 5 dakikadan 5.8 dakikaya çıkarken ortalama izleyiciler ayda 239 video izliyor. Videolardaki reklamlar da orantılı bir artış göstererek 7.1 milyar reklama ulaştı.

İnternetin bu dev pastasından en büyük kapan firma ise yine Google oldu. İnternetteki video izlemelerin yüzde 50.4’üne ev sahipliği yapan Google’ın bu cephedeki en güçlü neferi ise şüphesiz ki YouTube. Vevo, Hulu, Yahoo ve Microsoft ise %2’nin altında kaldı.

:: Ayda yaklaşık kaç saat internetten video izliyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Online Video İzleme %43.5 Arttı”

  1. 1ruby1 dedi ki:

    Artık film veya video indirmenin bir manası kalmadı, sitelerden direk HD videolara, filmlere ulaşabiliyorsunuz..

  2. Ghost34 dedi ki:

    hard disklerim dolunca mecburi (malum fiyatlar tavan yaptı) bir şekilde online dizi sitelerine yüklendim..

" Online Video İzleme %43.5 Arttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Online Video İzleme %43.5 Arttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Video İzleme %43.5 Arttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "