Okunma

Opera 22 Yayınlandı!


04 Haziran 2014 Çarşamba 19:11
Opera 22 Yayınlandı!

Windows ve OS X işletim sistemlerinin alternatif tarayıcılarından biri olan Opera‘nın yeni sürümü yayınlandı. Her iki platform için aynı anda sunulan Opera 22, yeni temarı ve sessiz güncelleme özellikleriyle dikkat çekiyor. Tarayının yeni sürümü bu iki ana geliştirmenin yanısıra güvenlik güncellemeleri, kararlılık ve performans artışı da sağlıyor.

Yepyeni temalar

Opera‘nın yeni temalarına resmi internet sitesinden ulaşmak mümkün. Ayrıca, çevrimiçi bir görseli tarayıcıda tema olarak kullanmak da oldukça kolay. Hazır temalara buradan ulaşabilirken, çevrimiçi görselleri tema olarak kullanmak için üzerlerinde sağ tıklama yaparak “Görseli tema olarak kullan” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Temalar arası geçişleri ise OS X‘de Menu>Theme, Windows’ta ise Wiev>Show Themes yolları ile ulaşılan tema bölümlerinden yapmanız mümkün.

Sessiz güncelleme

Opera 22‘nin bir diğer güzel özelliği ise güncelleme işini sessiz sedasız halletmesi. Opera‘nın “sessiz güncelleme” adını verdiği bu yeni özellik sayesinde her hangi bir uyarı ya da pencere görünmeden güncellemeler indiriliyor ve yükleniyor. Opera 22‘nin Windows sürümüne buradan, Mac sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

:: Hangi web tarayıcılar bilgisayarınızda yüklü? Hangilerini kullanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Opera 22 Yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Opera 22 Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Opera 22 Yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "