Okunma

Oracle’dan Engelli Çocuklara Destek


29 Eylül 2009 Salı 14:03
Oracle’dan Engelli Çocuklara Destek

Zeytinburnu’ndaki Olivium Alışveriş Merkezi’nde, yaşları bir ile 16 arasında değişen 10 çocuk ve aileleri ile buluşan Oracle Türkiye çalışanları, çocuklarla birlikte alışveriş yaptı. Oracle gönüllüleri hazırladıkları bayram hediyelerini çocuklara verirken tam bir bayram coşkusu yaşandı. Kalpleri ısıtan bu buluşmada çocuklar eğlenceli bir gün geçirirken, Oracle Türkiye çalışanları da Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulunmuş oldular.

 

50 ülkedeki 5.000’den fazla Oracle çalışanı, kar amacı gütmeyen 168 kurumla birlikte planlanan 187 projeyi, toplam 30.000 saat mesai harcayarak gerçekleştirecektir.

 

Oracle Türkiye çalışanlarının gerçekleştirdiği bu yardımlaşma etkinliği, Oracle’ın dünya çapında, 12-26 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Oracle Global Volunteer Days” adlı kurumsal girişim kapsamında gerçekleştirilmiştir. 2000 yılında başlayan bu girişim, 9 yıldır Oracle’ın dünya çapındaki ofislerinde sürdürülmektedir. Bu girişim kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, teknolojinin sunduğu olanak ve kaynakları toplum yaşantısını zenginleştirme, çeşitliliği teşvik etme, çevreyi koruma ve yenilikçi yollarla eğitimi ileriye götürme prensipleriyle planlanmaktadır. Bu çerçevede evsizlerin beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi ve engelli gençlere bilgisayar kullanma becerisi kazandırılması gibi pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

Oracle çalışanları, “Global Volunteer Days“in yanı sıra bu misyonu tamamlayan “Oracle Volunteer Fair” ve “Season of Sharing” (Paylaşım Sezonu) gibi etkinliklere verdikleri zaman ve emek sayesinde dünya çapında faaliyet gösterdikleri toplumların pozitif bir değişim yaşamasına katkıda bulunmaktadırlar.

:: Bu tür etkinliklerin artmasını istiyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oracle’dan Engelli Çocuklara Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oracle’dan Engelli Çocuklara Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oracle’dan Engelli Çocuklara Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "