Origamiden ilham alınan drone


13 Eylül 2017 Çarşamba 10:00
Origamiden ilham alınan drone

Ekstra güvenlik ve dayanıklılık için küresel bir çerçeve ile sarılmış birçok drone tasarımı gördük. Ancak bu küresel çerçeveler drone’ları daha hantal yapıp ve paketleri taşımada ağırlık problemi oluşturmaktaydı. Anca yeni nesil drone kafesi çok daha kullanışlı bir yapıya sahip.

Origamiden ilham alındı

Engeller üzerinden uçabilmeleri sayesinde drone’lar araziye, yol durumuna veya trafiğe bakılmaksızın hedeflerine ulaşabiliyor. Bu özellikleri nedeniyle acil durumlarda ilaç, ekipman ve organ ulaştırmak için sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atılıyor. EPFL Akıllı Sistem Laboratuvarı’ndaki araştırmacılar, teslimatta kullanılacak drone’lar için origamiden ilham aldı ve bir karbon fiber kafes kullanarak drone havada değilken daha kompakt olacak şekilde katlanabilen bir drone tasarımı gerçekleştirdi. Yeni nesil origami drone, teslimat için 500 g’a kadar yük taşıyabiliyor.

Pervaneleri ve taşıdığı yük küresel kafes içinde kalan bu tasarımda, olası bir çarpışma ve düşüş durumlarında hem drone’un kendisi hem de taşıdığı yük koruma altında kalıyor. Drone, hedefe ulaştığında kefesi tek hamlede açılarak paket teslimatı gerçekleştirilir ve daha sonra katlanarak hacmi yüzde 92 oranında azalır. Böylelikle sırt çantasına dahi konulabilecek bir boyuta ulaşır.

17-09/13/origami-drone-tasarimi-shiftdelete.jpg

Akıllı telefon uygulamasıyla entegre şekilde çalışan drone, uçuş esnasında engellerden kaçabilmek için kullanıcının sunduğu uçuş planını izleyebilir. Ayrıca paket teslimatı sonrasında kullanıcının talimatına bağlı olarak aynı rotayı izleyerek veya yeni bir rota belirleyerek istenilen yere geri dönebilir. Drone hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

:: Origami drone tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Origamiden ilham alınan drone konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Origamiden ilham alınan drone ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Origamiden ilham alınan drone ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti