Okunma

Otonom araçlara saldırı düzenlendi!


11 Mart 2018 Pazar 23:00
Otonom araçlara saldırı düzenlendi!

Ortaya çıkan rapora göre Kaliforniya‘da insanlar otonom araçlara saldırı yapmaktan çekinmiyor. Oldukça ilginç olayın arkasında yatan sebep ne?

Otonom araçlara saldırı 2 kez yaşandı!

Rapora göre insanlar tarafından otonom araçlara yapılan ilk saldırının kırmızı ışıkta bekleyen bir araç otonom moddayken karşıdan karşıya geçen yayadan gelen tekme ile arka lambasını kırılmasıyla oluştuğu belirtiliyor.

İkinci olayda ise taksinin arkasında duran otonom modundaki aracın camı taksi şoförünün saldırısı sonucunda çiziliyor. Yaşanan her iki olayda da sürücüye veya yayaya bir zarar gelmiyor.

Daha önce de halk tarafından otonom robota barbekü sosu dökülmüştü. Bu iki yeni olayı da eklediğimizde Kaliforniya‘daki otonom teknolojilere verilen geniş izinlerin halkın hoşuna gitmediğini anlayabiliyoruz. Bakalım önümüzdeki dönemlerde halkın bu tarz teknolojilere yaklaşımı nasıl olacak?

:: Otonom araçlara yapılan saldırılar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Otonom araçlara saldırı düzenlendi!”

  1. Süleyman Yasin K. dedi ki:

    “Türk Telekom için casus yazılım yükledi iddiası” başlıklı haberin adresi ile buraya yönlendirildim. Haberi farklı yerlerden okuduk fakat haberin anında buradan kaldırılmasının gizemi nedir acaba?

  2. Garez Darktonk Song dedi ki:

    Kaliforniyalıların zeka seviyesinin ne olduğu ortada… çöplük…

" Otonom araçlara saldırı düzenlendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otonom araçlara saldırı düzenlendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otonom araçlara saldırı düzenlendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "