Okunma

Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı


13 Haziran 2015 Cumartesi 08:30
Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve halen sonuçları tartışılmaya devam eden genel seçimden, koalisyon sonucu çıkmıştı. Ancak genel seçim sonrasında ilginç ve biraz da şaşırtıcı diyebileceğimiz bir gelişme daha yaşandı.

Geçtiğimiz yıl başlayan selfie akımı, ülkemizde de büyük çapta etkisini göstermişti. Hatta bugün bile bu akımın etkileri devam ediyor. Ancak bazı ülkelerde selfie çekmek yasak. Hatta Türkiye’de bile bazı durumlarda selfie çekmek suç olabiliyor. Zira geçtiğimiz hafta gerçekleşen genel seçimde oy pusulası ile selfie çekenler, bugün önemli miktarda para cezası aldılar.

Bugün paylaşılanlara göre seçimlerde selfie çeken 29 kişi tespit edildi. Tespit edilen kişilere 250 TL para cezası kesilirken, toplamda 7250 TL para cezası toplanmış oldu.

Ceza alan kişiler ise yaptıklarının yasak olduğunu bilmediklerini söyleyerek kendilerini savunmaya çalışsalar da, 250 TL para cezasını ödemek zorunda kaldılar.

:: Sizce seçimlerde selfie çekme yasağı kalkmalı mı?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Seçimler ilan edilecek olsa zaten sandıktı paravandı uğraşılmazdı. Derdiniz ne?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hayvan gibi selfie çekiyorsunuz yaw

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haha süper olmuş.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Millet akıllıya hasret bizde akıllıya… Alsana selfie bu da devlet tarafından 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar yumuşak başlı olursa bu adalet bunların önünün alamazlar. En azından 3 Milyar gibi bir cezaya çarptırılmaları lazımdı. Haksız mıyım Caner?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ben video çektim Vine'a attım,selfie çekseydim ceza alacaktım demek ki,iyi ki video çekmişim.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel bir şey yapıyormuş gibi savunan veyahut kendisin de hak gören zihinler yüzünden gelişmeyen bir ülkedeyiz, ve biz buna bağnazlık diyoruz. eğitim kalitesi üzerine eğilip her seçenekte tarafını, taraftarlık şeklin de belli eden zihniyetlerin en kısa zaman da def olmalarını dilemekten başka seçenek yok.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu kadar para alacaklarını bilseydim bende çekerdim. az paraymış

 9. SDN Okuru dedi ki:

  birisi kendi iradesi dışında oy vermeye zorlanabilir. kanıt olarak da telefonla fotoğrafını çek foto da sene de ol gibi şeyler istenebilir. bu yüzden ceza almaları normal. ama bunun yanında zevk için millete gövde gösterisi yapmak için çekilenlere de yazık olmuş.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bende kime verdiğimi bile çektim attım face e hani nerde cezam 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Birileri yazmış ne hale geldik vs. arkadaşım bak oy kullanma kurallarında ne yazıyor telefon vb. teknolojik cihaz GETİRMEK YASAK ! Yasak anlamıyor musunzu yasak siz yasak olan şeyi inadına soakrsanız bide fotoğraf çekerseniz cezayı yersiniz. Tek selfie ile alakası yok bunun fotoğraf çekmek bile yasak telefon sokmak bile.

 12. TheFame dedi ki:

  Artýk nerden ne parasý çarpacaklarýný þaþýrdýlar sonumuz hayrolsun

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Az bile ceza vermişler.

 14. edox dedi ki:

  Benim telefona el koymuslardi. Gerci selfie cekme gibi bir niyetim yoktu

 15. Vikings dedi ki:

  Ne biçim ülkeyiz ya selfie çekmenin bile cezasý var.

 16. tahir40 dedi ki:

  Verdiði oyun resmini çekenlere ve oy kabinine telefonla girenlere daha büyük ceza verilmeli, ama verdiði oyu belirtmeden oy vermeyi teþivik etmek yanlýþ biþi deðil…

" Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oy Kullanırken Selfie Çekenler Ceza Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "