Okunma

Oyun Oynamak Yetişkinlere Yaramıyor


19 Ağustos 2009 Çarşamba 08:41
Oyun Oynamak Yetişkinlere Yaramıyor

Video oyunu oynamak yediden yetmişe birçok teknoloji kullanıcısının keyf aldığı bir eylemdir. Peki oyun oynama yaş aralığının yediden yetmişe olması sağlıklı mı? Amerika merkezli Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi‘nin (Disease Control and Prevention Center) yaptığı bir araştırmaya göre, genç bireylerin video oyunu oynamasına nazaran, yetişkin bireylerin oyunlarla içli dışlı olmasının sonuçları daha büyük. Araştırma, 19-90 yaş arası 50 insan ile Seattle‘daki Tacoma şehrinde yapılmış.

Araştırmaya göre cinsiyet fark etmeksizin, 30 yaş üstü birinin her gün video oyunu oynaması, şişmanlığa, stres bozukluğuna ve uykusuzluğa sebep oluyor. Sosyal hayatları ise sıfıra yaklaşıyor. Araştırmaya katılanların %45’i oyun oynayan kesim, geri kalanı ise oynamayan kesime dahil. Oyun oynamayanlarda daha sağlıklı bir yaşam grafiği elde edilmiş.

:: Bu araştırma hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyun Oynamak Yetişkinlere Yaramıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyun Oynamak Yetişkinlere Yaramıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyun Oynamak Yetişkinlere Yaramıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "