Okunma

Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı


01 Ağustos 2012 Çarşamba 15:15
Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı

Dünyada gittikçe artan tüketici lityum-iyon pil ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Panasonic, Çin’de yeni bir tesis hizmete soktu. Bu atılımla şirket küresel pazarda yerini sağlamlaştıracak ve tüketicilere daha kaliteli pili, daha hesaplı fiyata sunacak.

Panasonic 16 Temmuz’da Suzhou, Çin’de bulunan üretim tesislerinin içinde inşa ettiği yeni bir tüketici lityum-iyon pil fabrikası kompleksini tanıtmak için bir açılış töreni düzenledi.

Şu anda faaliyette olan yeni tesis, Suzhou fabrikasındaki polar levhalardan pillere ve batarya takımlarına kadar entegre üretime imkân tanıyacak ve şirketin küresel pazardaki rekabet gücünü daha da artıracak. 

Lityum-iyon pillerin, güneş enerjisini depolama konusunda ve diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile çevreye dost araçlar için bir güç kaynağı olarak, yeni alanlarda daha geniş kullanım imkânı bulması bekleniyor.

Öte yandan, artan küresel rekabet ve döviz kurlarının etkisi nedeniyle, dizüstü bilgisayarlar ve mobil telefonlar gibi ürünlerde kullanılan tüketici pilleri fiyatlarının daha fazla düşürülmesi için gittikçe artan bir talep var.

Panasonic bu hamlesiyle pil üretimini küresel ölçekte genişletiyor.

Yeni fabrikaya genel bakış:

Yapı: 4 kat (çelik konstrüksiyon)
Toplam yüzölçümü: 49.000 m²
İş: Tüketici lityum-iyon pilleri, nikel-kadmiyum pilleri, batarya kutuları, vb. üretimi.
Çalışan sayısı: Yaklaşık 5.000

:: Elektronik cihazlarınızın pil performanslarından mennun musunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Açmasa şaşırırdım zaten panasonıc geç bile kaldı ne halt var çinde mavuklar gel türkiyeye aç bizde çalışalım çindeki tıraş üretiminden biz daha kaliteli çalışırız

  2. mustang dedi ki:

    Yuh çalışan sayısı 5000 kişi.
    Gerçi 100 dolara adam çalıştırıyorlar belkide az bile bu sayı

" Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Panasonic, Çin’de Pil Fabrikası Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "