Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?


28 Ocak 2021 Perşembe 11:49
ABONE OL
Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?

Ülkemizde finans sektörünün önemli markalarından olan Akbank tarafından geliştirilen ve dünyanın önde gelen tasarım kuruluşları tarafından birçok ödüle layık görülen Akbank Mobil; sunduğu hizmetler, yenilikler ve akıllı altyapısı ile müşterilerine sade bir hizmet sunuyor. Uygulamanın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yapılan güncellemeler ile de müşterilere iyi bir deneyim yaşatıyor. Akbank Mobil uygulamasının yeniliklerine yakından bakıyoruz.

Akbank Mobil uygulamasındaki yenilikler

Günlük bankacılık işlemlerinde kullanılan yöntemlere de yenilikçi çözümler üreten Akbank Mobil, QR kod, bluetooth gibi 5 farklı yöntem ile para transferini mümkün kılıyor. Alıcıyı kaydederek her para transferi için bilgi girişi zahmetinden sizi kurtarıyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakıyoruz.

Akbank Mobil uygulamasını indirmek için

Android: http://bit.ly/36jKLuZ

iOS: http://apple.co/3chDHm9

Akbank Mobil’i tasarlarken müşteriyi odağa aldıklarını vurgulayan Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “Müşterilerimiz için anlamlı deneyimler üretmek çok önemli. Akbank Mobil’de müşterilerimiz için onlara özel bir iletişim alanı tasarladık. Geçtiğimiz yıl Eylül’den bu yana Akbank Mobil’de müşterilerimizin büyük verisinden yola çıkarak, onlar için anlamlı, kişiselleştirilmiş içerikler üretiyoruz. Aylık, haftalık nakit akış özetleri, harcama iadesi bilgileri, haftalık nakit akış öngörüsü gibi akıllı ipuçları zaten uzun zamandır müşterilerimize bu servis ile sunuyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte artık müşterilerimiz beğenilerine göre oylayarak bu alandaki içeriği daha da kişiselleştirebilecek.” dedi.

Akbank Mobil, yeni yapısıyla müşterilerinin ödeme alışkanlıklarını da değiştiriyor. POS’ta QR kod ile ödeme, faturaların OCR, QR ve barkod teknolojileri ile tanımlanması, NFC özelliği ile temassız ödeme gibi hayatı kolaylaştıran birçok fonksiyon müşterilerimiz tarafından yoğun olarak kullanılıyor. 2020 yılının başından sonuna kadar  mobilden finansal işlem yapan müşteri sayısı yüzde 15 artarken, mobilden yapılan finansal işlem adetlerinde yüzde 62’lik artış görüldü. Yatırım alanında yaptığımız yenilikler sonucunda da Akbank Mobil’den yapılan yatırım işlemleri ise iki katına çıktı.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık!
  2. 2 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  3. 3 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  4. 4 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  5. 5 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  6. 6 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  7. 7 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  8. 8 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik! Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik!
  10. 10 Ne olacak bu ekran kartlarının hali? Ne olacak bu ekran kartlarının hali?