Okunma

Para Tuzağı mı Yoksa Gerçek mi?


24 Ağustos 2009 Pazartesi 07:45
Para Tuzağı mı Yoksa Gerçek mi?

İnternet bağımlığını tedavi etmek amacıyla kurulan merkezler tüm dünyada yayılmaya başladı. Çin’de kurulan kamplardan sonra şimdi de ABD’de ülkenin ilk tedavi merkezi açıldı.

reStart: İnternet Bağımlılığı Tedavi Programı adı verilen merkezde 45 günlük tedavinin fiyatı 14500 $. Eğer 45 gün içinde tedavi tamamlanmazsa ondan sonraki her 30 gün için 9300 $ ödemek gerekiyor. İnternet kullanıcılarının %10′unun bağımlı olduğunu iddia eden tedavi merkezi, Çin’de ve Güney Kore’de İnternet bağımlılığının en büyük sağlık sorunu olarak kabul edildiğini de öne sürdü.

Psikologların hala bir görüş birliğine ulaşamadığı, gerçek bir hastalık olup olmadığı konusunda tartışmalar süren “İnternet bağımlılığı” için kurulan tedavi merkezleri cidden iyi niyetli mi yoksa birer para tuzağı mı bunu anlamak güç. En son Çin’de yaşanan olay, bu merkezlerin ne kadar sağlıklı olduğu sorusunu bir kez daha akıllara getiriyor.

:: Bu merkezler sizce ne derece sağlıklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Para Tuzağı mı Yoksa Gerçek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Para Tuzağı mı Yoksa Gerçek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Para Tuzağı mı Yoksa Gerçek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "