Okunma

Pinterest ve Instagram Aynı Çatı Altında


05 Mart 2012 Pazartesi 01:59
Pinterest ve Instagram Aynı Çatı Altında

İnternet kullanıcılarının, özellikle görsel içeriklerle ilgilenen gezginlerin son zamanlardaki en gözde servislerinin başında kuşkusuz Pinterest ve Instagram geliyor.

Kişilerin beğendikleri fotoğrafları albümler halinde paylaşmasını sağlayan Pinterest.com, sosyal ağ kavramını oldukça farklı bir noktadan görüyor. Amerika sonrası tüm dünyaya yayılan site günümüzün popüler adreslerinden.

Gündemdeki bir diğer marka ise Instagram. iPhone kullanıcılarının yakından tanıdığı uygulama, kimi özel efekt ve filtrelerle fotoğraflarınızı daha hoş bir görünüme kavuşturuyor. iOS‘a özel geliştirilen yazılım şu sıralar en çok indirilen isimlerden birisi.

İlginin bu yöne doğru kaydığını gören girişimciler de bahsi geçen servisler hakkında yeni siteler açmaya devam ediyorlar. Bunların sonuncusu ve belki de en yaratıcısı da Pingram.

Pingram için kısaca Pinterest ruhuna sahip Instagram diyebiliriz. Yani sitede sadece Instagram ile çekilen içerikler yayınlanıyor. Fakat bunu yaparken de Pinterest’in mantığı ve tasarımı -neredeyse birebir- kullanılıyor. 

Fotoğraf akışınızı yorumlarıyla birlikte bünyesine aktaran Pingram, sadece belirli kişilerin kullanabileceği bir ağ yapısına bürünüyor. Tasarım ve dinamik yapı itibariyle adeta Pinterest’in kopyası olan servis bu konuda bir davaya maruz kalır mı bilinmez ancak şimdiden Instagram kullanıcılarının beğenisini kazandığı kesin.

:: Pinterest ya da Instagram’ı kullanıyor musunuz? Pingram fikrini nasıl buldunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pinterest ve Instagram Aynı Çatı Altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pinterest ve Instagram Aynı Çatı Altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pinterest ve Instagram Aynı Çatı Altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "