Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçti


03 Nisan 2021 Cumartesi 10:08
ABONE OL
Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçti

Pinterest’in VSCO‘yu satın almak için görüşmelerde olduğu bildiriliyor. New York Times‘ın haberine göre sosyal ağ, yıllarca mobil kullanıcılara araçlar sunan, fotoğrafları ve videoları düzenleme / paylaşma uygulaması olan VSCO’yu bünyesine katacak.

Her iki taraf da doğrudan müzakereleri onaylamadı ve olası bir fiyat hakkında açıklama yapmadı. Ancak güçleri birleştirmenin Instagram‘a karşı avantaj getirmesi bekleniyor.

VSCO: Instagram’ın, gençler için olan hali

Beğeni veya takipçi sayısı içermeyen VSCO, eskiden VSCO Cam adı ile piyasada yer alıyordu. iOS ve Android cihazlar için fotoğrafçılık mobil uygulaması olarak tanınan uygulama, Joel Flory ve Greg Lutze tarafından 2011 yılında kuruldu.

VSCO, aslında bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım platformu olarak öne çıkıyor. Tıpkı Instagram gibi, fakat daha teknik düzenleme odaklı. Ayrıca uygulama genellikle gençler tarafından tercih ediliyor.

VSCO

Kullanıcılar, fotoğraflarını öncede ayarlanmış çeşitli filtreler aracılığıyla istedikleri hale getirebiliyor. Veya daha ince ayarlamalar, solma, netlik, ten rengi, tonlama, keskinleştirme, doygunluk, kontrast, sıcaklık, pozlama ve diğer özellikler için izin veren “araç kiti” özelliğini kullanarak da daha teknik olarak düzenleyebiliyor.

Detayları henüz bilinmeyen satın alım hakkında, ilerleyen günlerde daha fazla bilgi bekleniyor. Ancak şimdilik tüm bilgilerin gizli tutulduğunu belirtelim. Ayrıca iddialara göre, satın alım ile beraber Pinterest, en büyük rakibi Instagram’a karşı rekabet avantajı kazanmak istiyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!