Okunma

Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri!


12 Ekim 2018 Cuma 09:29
Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri!

Google Pixel 2 649 dolar’dan satışa çıkarılarak, özellikleri gibi fiyatı ile de cezbeden bir telefon olmuştu.

Google Pixel 3 ve XL çıkmasına rağmen aşağı yukarı fiyat aralığını koruyan Google Pixel 2’den Google Pixel 3’e geçiş yapılmalı mı?

Google Pixel 3 ve XL modelleri, bu ekstra 150 dolarlık farkın hakkını verebilen cihazlar mı? Hepsinin cevabı yazımızda.

Google Pixel 2 için gelmeyecek Pixel 3 özellikleri

Night Sight

Pixel 2 ve 2 XL’deki HDR + teknolojisi, çerçevenin parlak noktaları ve gölgeleri boyunca eşit dağıtılmış ışıklandırma elde etmek için farklı pozlamalarla 9 kareye kadar çeker ve birleştirir.

Google, kullandığı makine öğrenimi tabanlı yapay zekası sayesinde otomatik beyaz dengesini koruma özelliği ile neon ışık dengesini sabit tutarak net görüntüler elde edebiliyor. Bununla birlikte Pixel 2, 1/15 saniyede 9 kare enstantene hızı ile çekim yapabilmekte.

Pixel 3 ve 3 XL, düşük ışık fotoğrafçılığına yeni bir yaklaşım getiriyor. Night Sight yani türkçe ismiyle gece görüşü modu, flaş olmadan düşük ışıkta bile parazitsiz ve kaliteli görüntüler çıkarabiliyor.

Google Pixel 3 Night Sight SDN-1

Playground

Google’ın geçtiğimiz yıllarda Pixel ve Pixel 2’ye özel olarak tanıttığı bir özellik olan AR Stickers artık Google Playground ismi ile karşımızda. Yeni ismi, bu özellik hakkında ipuçları veriyor aslında.

Aşağıdaki tanıtım videosunda da görebileceğiniz gibi kameraya eklediğiniz Playmoji’ler sizin duruşunuza ve yaptıklarınıza göre hareket edebiliyor. Hatta ve hatta sizinle gerçek zamanlı etkileşim içerisinde kalarak güzel fotoğraflar ve videolar elde etmenizi sağlıyor.

Duplex

Duplex özelliği beta olarak tanıtılmıştı fakat hangi cihazlar ile uyumlu olacağı konusunda bilgi verilmemişti. Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL cihazlarına sunulacak olan bu özellik, hayatımızı kolaylaştıracak önemli özellikler arasına girdi.

Google Asistant bu özellik sayesinde akşam yemeği, sinema ve tiyatro gibi planlarınız için sizin adınıza rezervasyon yapabilecek. Bu özellik konusunda büyük soru işaretleri olsa da biz de heyecanla nasıl çalışacağını merak etmekteyiz.

Call Screen

Pixel, Pixel 2 ve Pixel 2 XL gibi cihazlara sunulmayacak en önemli özelliklerden birisi de Call Screen türkçe karşılığı ile Çağrı Ekranı özelliğidir. Adından da anlaşılacağı gibi, sizin için robocall’lar ile aramalarınızı yönetecek ve konuşmaya değip değmeyeceğini bildirecektir.

Üzülerek söylüyorum ki zamanla büyüyecek bir veri tabanına bağlı olarak çalışacağı için ilk süreçte istediğimizi alamayabiliriz. Bu özellikte yine Google Asistan’a dayanmaktadır.

Kablosuz şarj ve benzeri donanımsal özellikler gibi Google Pixel 2 ve 2 XL’a gelmeyecek olan bu yazılımsal özellikler, yeni bir cihaza geçiş yapmayı gerektirir mi bilemiyoruz. Sizce 799 dolarlık Google Pixel 3’e geçiş yapmaya gerek var mı?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Pixel 2 XL kullanıcısıyım Pixel 3 geçecek kadar değişiklik göremedim.

" Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pixel 2 için gelmeyecek olan Pixel 3 özellikleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "