Okunma

Plasenta, WPP Bünyesine Katıldı


20 Kasım 2013 Çarşamba 13:59
Plasenta, WPP Bünyesine Katıldı

Reklam ve pazarlama grupları arasında yer alan WPP bünyesindeki Y&R, Türkiye’nin önde gelen sosyal medya ajanslarından Plasenta Conversation Agency’nin çoğunluk hissesini satın aldı.

2011 yılında kurulan Plasenta, Türkiye’de ve uluslararası arenada sosyal medya izleme, yönetim ve dijital proje geliştirme hizmetleri vermekle birlikte; mecra bağımsız içerik üreterek ekranlar arası diyalog odaklı kreatif çalışmalar gerçekleştiriyor.

Türkiye’de Kristal Elma ve Felis gibi önemli ödüllere sahip olan Plasenta; Stevie Ödülleri’nde de bu yıl “Yılın Ajansı”, “Yılın Ortadoğu ve Afrika’da En Hızlı Büyüyen Ajansı” ve “Yılın Avrupa’da En Hızlı Büyüyen Ajansı” dallarında ödül kazandı.

Plasenta Conversation Agency’nin 60’ın üzerinde çalışanı ve Coca-Cola, Vodafone ve TEB BNP Paribas’nın da aralarında yer aldığı müşterileri bulunuyor.

WPP’nin, Türkiye’nin de içinde bulunduğu hızlı büyüyen pazarlara yatırım stratejisinin bir parçası olan bu yatırım, grubun son iki yıl içinde Türkiye’de gerçekleştirdiği dördüncü yatırım.

WPP bünyesindeki Y&R şirketlerine çoğunluk hissesi ile katılan Plasenta, bağımsız kimliğini koruyacak. Bu anlaşmayla global bilgi, iç görü ve teknikleri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlayacak olan Plasenta, ilerleyen yıllarda büyüme hızını artıracağının da sinyallerini veriyor.

:: Bu satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Plasenta, WPP Bünyesine Katıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Plasenta, WPP Bünyesine Katıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Plasenta, WPP Bünyesine Katıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "