Okunma

Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor


14 Nisan 2016 Perşembe 16:00
Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor

Geleceğin otomobilleri adı altında, sektörün otomobil firmalarının girişimleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Otomobil sektörünün dev isimlerinden Porsche, spor otomobillerin online bağlantılar ile bütünleşme teknolojisi kapsamında ABD Bilgi Teknolojisi Uzmanı Gartner firmasından bir uzman tuttu.

Porsche’nin geleceğin otomobilleri konusunda ilgili departmanında bundan sonra Gartner uzmanı Thilo Koslowski görev yapacak.

16-04/14/thilo-koslowski.jpg

Thilo Koslowski, Gartner firmasında Başkan Yardımcılığı yapmış, otomotiv bölümü uygulama liderliği pozisyonunda görev almıştı. Kendisinin Porsche’ye geçmesinin ardından şu anki İcra Kurulu Başkanlığı görevi Oliver Blume’a devredilecek.

Porsche’nin gelecek otomobil teknolojileri kapsamında Volkswagen ile bir birlikteliğin içerisinde olduğu biliniyordu.

Bu bağlamda Gartner uzmanın da desteği ile önümüzdeki yıllardaki tüm otomobil çözümlerinde ayrıntısı henüz açıklanmayan online bağlantılı otomobil teknolojileri üzerinde durulacak.

Şirket Reuters’da yer alan habere göre halihazırda 1 Milyar Euro değerindeki meblağı 1000’den fazla üretilecek “Mission E” modellerime yatırmış durumda.

Thilo Koslowski yeni göreviyle aynı zamanda, dijital otomobil dönüşümleri konusunda diğer şirketlerle sağlanacak ortaklık projelerinin de başında olacak.

:: Porsche ve diğer birçok firmanın “geleceğin otomobilleri” altında üretime geçireceği otomobiller hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    geç bile kalmıştı birazda fiyatları düşürse 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bence artık arabanın içindeki teknolojileri geliştirmeleri lazım….

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Panamera diesel e 250ps koydu 6.5 saniye hızlanma verdi kaç tonluk kasa S Diesel Yapıcaktı A8 deki Cayennde Diesel S deki Gibi 4.2 TDİ yapıcaktı V8 385hp arkadan itişli gör sen arabayı ozaman sonra makyajlı panamerayla 300pslik çıkardı ama 4.2 nin performansını vermedi yinede millet 640d aldı A7 aldı Maserati Ghibli Aldı hep Gerçi A7 de Tarzım Değil Quattro 4 çekişe karşıyım bmw de filan bmw hep arkadan itişli olması lazım xdrive kadar hata yok

" Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "