Okunma

Portekiz’den Eğitim Çıkartması


24 Eylül 2008 Çarşamba 13:00
Portekiz’den Eğitim Çıkartması

OLPC (her çocuğa bir dizüstü) projesinin en büyük ticari rakibi olan Intel Classmate PC, yaygınlığını giderek artırıyor. En son Portekiz’deki projeyle birlikte üç yıl içinden 500.000 tane Classmate PC öğrencilerle buluşacak. İlk etapta 3000 tane makine dağıtmayı hedefleyen Portekiz hükümeti, şu anda beşe bir olan öğrenci başına düşen bilgisayar oranını bu projeyle birlikte ikiye bir oranına düşürmeyi hedefliyor.

        :: Türkiye’de bu tür bir projeyi ne zaman göreceğiz?

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Portekiz’den Eğitim Çıkartması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    türkiye gelene kadar hani portekizde çok gelişmiş ülke de sayılmaz ama ne biliyim bize gelene kadar mezun olurum ben

" Portekiz’den Eğitim Çıkartması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Portekiz’den Eğitim Çıkartması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Portekiz’den Eğitim Çıkartması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "