Okunma

PS3 İçin Yeni 3D Modu


05 Eylül 2009 Cumartesi 14:39
PS3 İçin Yeni 3D Modu

Engadget ekibi tarafından Sony lansmanında test edilen Wipeout HD oyunu, firmanın 2010 yılında PS3 için ortaya çıkarmayı planladığı yenilikler hakkında da birçok ipucu verdi. Wipeout HD’de kullanılan 3D yazılımı sayesinde grafikler, ışık efektleri çok daha gerçekçi ve parlak. Engadget editörlerine göre 3D gözlükle birlikte oynanan ve satışı da büyük ihtimalle 3D gözlükle tümleşik paket halinde yapılacak olan Wipeout HD’ de Sony, daha önce hiçbir yerde kullanılmamış olan yazılımsal bir 3D teknolojisi kullanıyor.


Sony yeni 3D teknolojisini Wipeout HD ile tanıtıyor

Buna göre Sony, 2010 yılının ortalarına doğru yayınlayacağı bir yazılım güncellemesi ile PS3 shiplerinin bu yeni 3D teknolojisi ile tanışmalarını sağlayacak. Ayrıca bu yeni teknoloji sistem için daha önce çıkmış eski oyunları da destekleyecek. Engadget editörlerinin tahminleri bununla kalmıyor ve Microsoft’un da halihazırda X360 için yeni bir 3D yazılımı üzerinde çalışmakta olduğunu, Sony’ye misilleme olarak 2010 yılı ortalarında MS’in de online olarak konsol sahiplerine bu yazılımı ulaştıracağını düşündüklerini belirtiyorlar.

:: Grafik kalitesi olarak en beğendiğiniz platform hangisi ?
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PS3 İçin Yeni 3D Modu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    project natala karşı 3d deniycekler ama hala ps3 kullananlar konsolu elleriyle tututor olacak ancak xboxda artık konsol kullanıcının ta kendisi…

" PS3 İçin Yeni 3D Modu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS3 İçin Yeni 3D Modu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS3 İçin Yeni 3D Modu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "