Qualcomm Ultrasonik parmak izi geliyor!


04 Aralık 2019 Çarşamba 07:00
Qualcomm Ultrasonik parmak izi geliyor!

Qualcomm’un bugün düzenlediği etkinlikle yeni işlemciler ve yeni teknolojiler tanıtılmaya devam ediyor. Etkinliğin ön plana çıkan teknolojilerinden biri de parmak izi oldu. Qualcomm ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max duyuruldu!

Qualcomm ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max duyuruldu!

Bugün Maui’de düzenlenen Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nin ilk gününde yapılan açılışta Qualcomm, en yeni ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max’i duyurdu. Önceki parmak izi sensörüne göre 17 kat daha büyük olan yeni sensör etkinlikte oldukça dikkat çekti.

Parmak izi sensörünün büyüklüğü de kullanımı doğru orantılı bir şekilde kolaylaştıracak gibi duruyor. Artık ekran üzerinde parmak izi tarayıcısını aramamıza gerek kalmayacak. Bununla birlikte yeni sensör sayesinde aynı anda iki parmak izinizi tanıtabilirsiniz.

Qualcomm ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max duyuruldu! - ShiftDelete.Net (1)

Şirket iki ayrı parmak izini aynı anda neden taratmak isteyeceğimiz konusunda net bilgi vermese de, bu sensörün sadece akıllı telefonlar için değil başka cihazlar için de kullanılabileceği konusunu akıllara getirdi.

Ayrıca yeni parmak izi sensörü eldeki kiri veya nemi de algılamadan rahatlıkla parmaklarınızı tarayabilecek. Sunulur sunulmaz iPhone ile ilgili söylentilerin de çıktığı yeni sensörün hızı ve diğer detaylarının yarın Snapdragon 865 ile açıklanması bekleniyor. Bununla birlikte Qualcomm’un diğer teknolojilerini de sizlerle paylaşıyor olacağız.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

bu haberin yayınlandığı tarihten 20 sene önce mobil cep telefonları teknolojisi hangi seviyedeydi, bu haberin yayınlandığı tarihten 20 sene sonra akıllı telefon teknolojileri hangi seviyede olacak. [benim düşüncem, bileğe takılan sıradan bir lastik bu işi görecek]

" Qualcomm Ultrasonik parmak izi geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm Ultrasonik parmak izi geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm Ultrasonik parmak izi geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!