Okunma

Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı!


27 Mart 2017 Pazartesi 05:00
Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı!

Yalnızca konsollar için piyasaya sürülmüş olmasına rağmen Rockstar Games’in en başarılı projelerinden biri olan Red Dead Redemption, devam oyununun tanıtılmasıyla birlikte yeniden en çok beklenen yapımlardan birisi olmayı başardı.

Fakat yapımın çıkış tarihi ile ilgili ortada hala büyük bir muamma var. Bugün yaşanan iki farklı sızıntı ise konsol sahiplerini bir hayli sevindirecek gibi. Çünkü Red Dead Redemption 2, muhtemelen 2017 yılının Sonbahar aylarında piyasada olacak.

Hangi çıkış tarihine inansak?

İngiltere’de faaliyet gösteren Base’in listelediği yapımın çıkış tarihi olarak 26 Eylül görünüyor. Fakat bu sızıntıdan yalnızca birkaç saat sonra Polonya’nın Media Markt internet sitesi de Red Dead Redemption 2‘yi listeledi ve 3 Ekim tarihini de çıkış tarihi olarak belirledi.

17-03/27/screenshot-mediamarktpl-2017-03-27-04-09-13.png

Aslına bakarsanız bu iki tarihi de gerçek çıkış tarihi olarak düşünmek de mümkün. Aradaki bir haftalık fark, İngiltere ile Polonya çıkış tarihleri arasındaki fark olabilir.

Zaten bu iddiaları güçlendiren detay ise 26 Eylül tarihinin Perşembe gününe denk gelmesi ve İngiltere için Perşembe günlerinin tüm büyük yapımların piyasaya sürüldüğü gün olması.

Şimdilik konuyla ilgili tabii ki resmi bir açıklama da yapılmadı ama Rockstar Games’in yakın zamanda Red Dead Redemption 2 hakkında yeni bilgiler vereceği konusunda söz verdiğini de hatırlatalım.

:: Red Dead Redemption 2‘yi bekliyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    OH BE SONUNDA BE

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Saçma sapan oyun. Çıkmasa da olur.

" Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "