Okunma

Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı


16 Ağustos 2012 Perşembe 13:15
Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı

Rekabet ile ilgili konularda son sözü söyleyen kurum olan Rekabet Kurumu, zaman zaman büyük küçük demeden şirketlere soruşturma açıyor. Kısa bir süre önce Turkcell hakkında rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatan kurumun rekabetten sorumlu kurulu, bu sefer TTNET ve Türk Telekom hakkında da benzer bir karar aldı.

TTNET ve Türk Telekom‘a , düzenlediği genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiası ile soruşturma açan kurul, 9 Ağustos’ta yaptığı toplantı ile bu kararı verdi.

Rekabet Kurulu, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun‘un ihlal edilip edilmediğini tespit etmek üzere her iki şirket hakkında da soruşturma açılmasına karar verdi.

:: Bu tip soruşturmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Müşteriyi yolmaktan başka bi şey yapmıyor ttnet
  Fransada yaşan biri olarak buradaki internetin çok pahalı olduğunu farkettim fransada ev telefonu bağlatmak istediğinde sadece 10€ bi fark ödeyip 10 mb 60 gb kotalı internete sahip oluyorsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sanırım birileri cebinin delinmesinden korkuyor ve başkalarına saldırıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  En son AKK’den sonraki 1mbit hızı 3mbit yapmıştı TTNET, Rekabet Kurumunun olaya el atmasıyla. Superonline’da da böyle bir iyileştirme olsa çok güzel olacak AKK yüzünden 20mbit hızdan 1mbite düşünce çok koyuyor en azından 3mbit olmalı

 4. Nemre dedi ki:

  TT ye ne giydirilirse kardır.

" Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekabet Kurulu Yine Soruşturma Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "