Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma!


18 Mart 2019 Pazartesi 20:30
Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma!

Kısa bir süre önce Google hakkında soruşturma başlatan Rekabet Kurumu bu kez piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanarak rekabeti ihlal edip etmediğinin tespiti için Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu Türk Telekom hakkında soruşturma başlattı!

Rekabet Kurumu’nun internet sitesindeki duyuru ile soruşturmanın “perakende sabit genişbant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan ve haksız gerekçelerle engellemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine” başlatıldığı açıklandı.

Türk Telekom yönetici değişikliği

Bu kapsamda bulguları yeterli bulan kurul pazarın hakimi olan Türk Telekom’un iddialardaki ihlalleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğini detaylıca araştıracak.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklama;

“Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu, perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan ve haksız gerekçelerle engellemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 28.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 19-10/112-M sayı ile karar verdi.”
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim derdim fiyatı değil altyapı ve port sorunu maalesef türktelekom kendini yenilemiyor dünya bizden hem daha ucuz hemde daha kaliteli hizmet alıyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi yapmışlar ben iki yıldır altyapı bekliyorum

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Turk telekom bilerek mevcut abonelerin farkki firmalara gecmesini engelliyor. Gayet yerinde bir karar.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçmlamayın aynı fiyatta olan tarifeleri başka firmalarda dünyanın parasını ödüyosunuz. Neden dava açtılar zannediyosunuz fiyatı uygun diye diğer firmalar rahat geçiremedikleri için millete. Biraz akıllı olun yok o kazık yemiş yok bu siz hiç vodafone yada turcell kazığı yememişsiniz konuşuyosunuz size iyilik yaramıyo beyin yoksunları…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  200 gb sınırı ne ya bu devirde sözleşmem biter bitmez kaçar ben.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet sağlayıcıları fiyatları arttırdıkları gibi hizmet kalitesini ve altyapıyı geliştirebildikleri takdirde, müşteriler genel anlamda internet hizmetinden memnun kalacaktır. Artık bir ihtiyaç olan internetin ülkemizde fiyatlarının uçuk olması da ayrı bir sorundur. Tekelleşmeden dolayı fiyatta ve hizmette rekabet ortamı da olmuyor maalesef.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah Telekom hakkında doğru karar verip, iyi bir tokat atarlar ise, Telekom yola gelir…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde bir karar taahhütün bozulması durumunda ödenecek para her ay artırılıyor normalde azalması lazım kimse başka gsm operatörlerine geçmesin diye kanunsuz olarak her ay bindiriyorlar

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm diğer firmalar Türk Telekom’un altyapısını kullanıyor bu durumda Tekel olmuşlar, istediği gibi at koşturuyorlar, ülkemizde internette yıllardır bi gelişme yok

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Başka devletlerde internet altyapısı sahibi ile hizmet verenin aynı olmadığını duyuyoruz. Bu altyapının karayolları, hizmet veren firmaların da otobüs firmaları olarak tanımlandığı bir sistem. Bizde de böyle olsa, tekellleşme ve halkim pozisyonun kötüye kullanımı gibi bir durum olmazdı

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha beter olsun Türk Telekom eşek yükü ile para öde ama hizmet sıfır. Hız yok süreklikesinti beter ol

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Taahhüdün bitsin TT den koşarak uzaklaşacam

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  1 senedir port yok açma gereğide duymuyorlar hiç bir şeyi umursamayan gereksiz yüz karası bi firma inşallah bi gün bunların tekelinden kurtuluruz

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Akn kalkti bu seferde 200gb gecince dursun.. vs buna benzer sinirlama getirdiler eski hali daha iyidi bide fiyatlarida artirdilar yok su fiyat olunca sinirsiz olsun ..bide ek paket satmaya kalkiyorlar 16mbps hizini parasini aliyor ama o hiz nedense yok… hep bahane üretiyorlar .. insallah daha cok ceza alırlar. .

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  İşin ilginç tarafı şu, telekom araplardayken, hiç bu kadar üzerine gidilmiyordu, sıkıştırılmıyordu. Ama yerli sermayeye (bankalara) geçince haksız rekabet yapıyor oldu. Şu ülkede en çok çeken, sıkıntı yaşayan, ezilen, hor görülen bu ülkenin gerçek yerlileri… Yazık ki ne yazık!!!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Vodafone hiç çekmiyor ama iptal ettim TT geçtim iyi çekiyor

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Yerli ne alakası var git internet araştır

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu kurumun tamamen devlete bağlı olması gerekiyor . Adı üstünde Türk telekom neden özel bir şirket ki ? O zaman belediyelerde özel şirketlere verin yani allah allah ya. Bunun 20 TL’ye sunduğu tarifeyi diğer internet sağlayıcılarda en az 40 45’e bulursunuz Çünkü kar ediyor

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Türktelekom 35mb fiber hizmeti veren bir binada vodafone fiber hizmeti almıyoruz. “Türktelekom altyapısı 8mb kadar destek veriyor” şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorum Vodafone tarafından. Sanırım bununla alakalı bu durumda

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste haksız yere alınan 54 TL faturalidan faturasıza geçiş ücreti sizden çıkartırlar.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde bir karar. Umarım suçları sabit bulunur. Benide mağdur ettiler.

" Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a soruşturma! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!