Okunma

Renksiz Ofis Kalmayacak


19 Ocak 2011 Çarşamba 20:58
Renksiz Ofis Kalmayacak

Sizlere Lexmark’ın devrim yaratacak ürünü GENESIS S815‘in haberlerini taze taze vermiştik. Bu günde sizlere Lexmark’ın aynı toplantıda tanıttığı yeni çok fonksiyonlu lazer yazıcılarla ilgili bilgileri aktaracağız.

Bu yeni yazıcıların hepsinde Lexmark’ın geliştirdiği yeni akıllı ekran diye tabir edilen ekranlar kullanılmış. Tanıtılan yeni yazıcılardan ilki X792 renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı. Bu lazer yazıcı büyük ölçekli ofisler için tasarlanmış.

Ürünün üzerinde 10.2 inç ekran bulunuyor. Bu büyük ekran sayesinde kullanıcılar basacakları dokümanları daha rahat görüyorlar ve hata yapmadan baskı alabiliyorlar. Ürünün dakikada 47 sayfa baskı yaptığını belirtmemizde fayda var.

Bu kadar hızlı baskı alan ürünün altı adet modeli bulunuyor. Bu modeller giriş ve çıkış özelliklerine göre değişiklik gösterse de ürünlerin teknik özellikleri hemen hemen aynı.

Firmanın ikinci tanıttığı ürün yine büyük ölçekli ofisler için tasarlanmış. Abisine göre biraz daha küçük boyutlara sahip olan C792 üzerinde 4.3 inç renkli ekran kullanılmış. Bu ekran sayesinde basılacak dokümanlara hükmedebiliyorsunuz.

A4 renkli baskılar alabileceğiniz yazıcı dakikada 47 sayfa renkli baskı yapabiliyor. Çift taraflı baskıyı da destekleyen yazıcının ağ bağlantısı da bulunuyor.

Lexmark’ın toplantıda tanıttığı diğer renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcılar ise X925 ve C925. Bu yazıcıların en önemli özelliklerinden bir tanesi A3 baskı yapabiliyor olmaları. Aslında bu yeni yazıcılar Lexmark’ın hali hazırda satışta olan C935 ve X945 yazıcılarının düşük fiyatlı alternatifleri.

X925 üzerinde 10 inç renkli bir ekran bulunuyor. Bu ekran oldukça başarılı. Çünkü yazdırma, kopyalama, tarama ve faks işlemlerinde bu ekran sizin işinizi tam anlamıyla hızlandırmak için tasarlanmış. Bu yeni ürünleri Şubat ayı içersinde Türkiye’de göreceğiz.

:: Lexmark’ın yeni yazıcılarıyla ilgili görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Renksiz Ofis Kalmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Renksiz Ofis Kalmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Renksiz Ofis Kalmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "