Okunma

Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!


09 Haziran 2019 Pazar 16:04
Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!

Elektrikli kamyonet üreticisi Rivian, son teknolojisi ile birlikte son zamanların akıllı telefonlarında gördüğümüz bir teknolojiyi otomobiller için de kullanılabilir hale getiriyor. Rivian son geliştirmiş olduğu teknolojisi ile birlikte elektrikli otomobil modellerinin birbirlerini şarj etmesine imkan sunuyor. Rivian to Rivian adı verilen bu teknoloji, pil seviyesi düşük olan bir Rivian otomobile başka bir Rivian otomobile şarj yükleyebiliyor. İşte otomobil tersine şarj teknolojisi!

Rivian to Rivian ile tersine şarj teknolojisi otomobillerde!

Akıllı telefonlarda yaygınlaşmasının ardından, otomobillerde de uygulanabileceğine dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Rivian bu söylentilerin ardından otomobilde ilk tersine şarj özelliğini kullanan firma oldu.

Zaten Rivian genel olarak batarya konusunda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyordu. Daha öncesinde araçları için taşınabilir batarya ekipmanlarını çıkarmıştı. Araç sahipleri araçlarındaki bataryalarının yanı sıra ekstra bir batarya taşıyabiliyordu. Ama artık Rivian’a sahip olan iki arkadaş, birbirlerinin otomobillerini rahatça şarj edebilecekler.

Rivian otomobiller, bu tersine şarj özelliğini, telefonlardaki gibi kablosuz olarak değil, kablo ve ekstra batarya haznesi yardımıyla kullanabilecekler. Kablo aracılığıyla otomobiller birbirlerine şarjlarını paylaşabilecekler.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Hortumla mazot çekmenin yasal hali

" Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "