Rocket Lab, SpaceX’e karşı güçlenmeye devam ediyor


09 Nisan 2021 Cuma 12:52
ABONE OL
Rocket Lab, SpaceX’e karşı güçlenmeye devam ediyor

Rocket Lab bir sonraki Electron roketi görevinde, yeni ısı kalkanını test edecek. Kasım ayında kurtarma paraşüt sisteminin ilk aşamasını başarıyla tamamlayan Yeni Zelanda’lı şirket, yeniden kullanılabilir Electron roketini ikinci kez fırlatacak.

To Running Out of Toes adındaki görevde, yörüngeye iki takımyıldız uydusu gönderilecek. Uydular roketten ayrıldıktan sonra, geminin güçlendirici kısmı, gezegenin yüzeyine geri dönmeye başlayacak. Bu noktada Rocket Lab, önceki bulgularını doğrulamayı ve Electron’u 4.352 Fahrenheit derece sıcaklıklardan korumak için tasarladığı yeni ısı kalkanını başarıyla kullanmayı hedefliyor.

Rocket Lab, Electron’un gücünü ikinci kez kanıtlamak istiyor

Roket inişe geçtiğinde ilk önce inişi yavaşlatmak için drogue (inişte ekstra frenleme için kullanılır) paraşüt açılacak. Ardından roket okyanus yüzeyine yaklaştığında dairesel bir paraşüt daha devreye girecek.

Rocket Lab, Electron

Her şey plana göre giderse, bir gemi roketi Yeni Zelanda’daki Mahia Yarımadası‘ndaki Rocket Lab’s Complex 1‘in kıyısından yaklaşık 403 mil açıkta roketi karşılayacak.

Gerçekleşecek test ile alakalı açıklama yapan Rocket Lab CEO’su Peter,Electron’u uzaydan başarılı bir şekilde geri getirebileceğimizi kanıtladık. Şimdi mesele, yeniden giriş verilerini ikinci kez doğrulamak ve başlatmamızı, yakalamamızı ve tekrarlamamızı sağlayacak gelişmiş sistemleri tanıtmaya başlamakla ilgili” dedi.

Isı kalkanı testi ile en büyük rakibi SpaceX’e karşı rekabet avantajını güçlendirmeyi amaçlayan Rocket Lab, planlarını uygulamaya devam ediyor. Rocket Lab‘ın uzay rekabetindeki konumunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce en büyük rakibi SpaceX‘e yetişebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Rocket Lab, SpaceX’e karşı güçlenmeye devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rocket Lab, SpaceX’e karşı güçlenmeye devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rocket Lab, SpaceX’e karşı güçlenmeye devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!