Okunma

RS880: AM3 İçin Tümleşik Grafik


15 Temmuz 2008 Salı 21:00
RS880: AM3 İçin Tümleşik Grafik
AMD, önümüzdeki yılın ikinci yarısında DDR3 için çeşitli adımlar atmayı planlıyor. Intel kadar bellek desteği alanında agresif davranmayan AMD, DDR2‘ye geçişte kimine göre geç kalmış kimine göre ise belleklerin fiyatlandırmaları konusunda iyi bir zamanı tercih etmişti. Hem AMD’nin işlemciye tümleşik olan bellek denetçisini tercih ettiğini hem de DDR3 fiyatlarının gidişini (ucuzluyorlar ama hâlâ makul değiller) dikkate aldığımızda, 2009‘un ortası, DDR3 için yine performansa oranla fiyat dengesinde iyi bir zaman olacak. Performans için  daha fazla para ödemek isteyenler için ise, Intel’in DDR3 çözümleri o vakte kadar gelişerek devam edecek.

RS880’den Beklentiler

RS880 kod adlı yeni tümleşik grafik işlemcili yonga, AM2+ ve AM3 yapısındaki işlemciler için, beklendiği üzere geliştirilmiş bir grafik işlem performansı sunacak. Aynı zamanda bu yonga yeni bir  Güney köprüsüne de sahip olacak. Yeni Güney köprüsünün adı SB800 olacak.Özellikleri için daha önce yazdığımız bu habere bakabilirsiniz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN –
http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" RS880: AM3 İçin Tümleşik Grafik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RS880: AM3 İçin Tümleşik Grafik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RS880: AM3 İçin Tümleşik Grafik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "