Okunma

Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı


18 Eylül 2009 Cuma 09:30
Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı

Katı hal diskleri şeklinde Türkçe’ye çevirebileceğimiz SSD’ler (Solid State Disk) kullanmaya alışık olduğumuz sabit disklere göre oldukça hızlılar. Bu ürünler genelde sabit diskler gibi SATA arayüzü ile sisteme bağlanıyorlar fakat bundan başka olasılıklar da yok değil.

Super Talent’in geliştirdiği RAIDDrive SSD serisi bilgisayarınıza SATA yerine PCI-E 2.0 slotundan bağlanıyor. Böylece daha büyük bant genişliği kullanan SSD’ler SATA üzerinden erişemeyeceğimiz hızlara ulaşabiliyorlar. 4 GB/sn’lik bant genişliği sunan ürün böylece SATA’nın sunduğunun 10 katı hıza ulaşabiliyor. 1 GB DRAM ön belleğe ve 2 TB kapasiteye sahip olan bu süper hızlı ürünün fiyatı ise oldukça pahalı. Super Talent RAIDDrive SSD’ler 5000 $’dan alıcı buluyor.

:: RAIDDrive’ın sunduğu hız ve fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok pahalı ama dünyanın en hılzısı 1,4 GB/s hızla veri aktarabiliyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    fiyati guzel bence kiyaslama yapilinca

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bence gereksiz yere uğraşmışlar. Harddiske çok hızlı erişmeye gerek yok.

" Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "