Okunma

Sahibi Skype’ı Geri İstiyor!


12 Nisan 2009 Pazar 12:18
Sahibi Skype’ı Geri İstiyor!

En başarılı VoIP servislerinden Skype‘ı birkaç yıl önce yaklaşık 3 milyar dolar karşılığı satın alan eBay‘in, servisi o günden bu yana pek de radikal bir yenilikle sırtladığı söylenemez. Kendi servislerine de Skype‘ı herhangi bir şekilde uyarlamayan eBay, daha önce ödediği bedelin çok daha altında bir meblağ karşılığında, üzerine ağırlık yapan bu yükten kurtulmak isteyebilir.

Bu ihtimali değerlendiren Skype’ın orijinal kurucuları Niklas Zennstrom ve Janus Friis‘in, şimdilerde kendi projelerini eBay’den geri almak için araştırmalar yaptıkları söyleniyor. Şimdilik eBay‘in ne kadar ücret isteyeceği belli olmasa da, 3 milyar dolar olmayacağı kesin.

:: Skype sizin olsa kaç paradan satardınız?

Bilgi İçin : Skype
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sahibi Skype’ı Geri İstiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    3 milyon değil 2,6 milyar dolar !

" Sahibi Skype’ı Geri İstiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahibi Skype’ı Geri İstiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahibi Skype’ı Geri İstiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "