Şaka videosu YouTuber’ın ölümüne neden oldu


08 Şubat 2021 Pazartesi 07:10
ABONE OL
Şaka videosu YouTuber’ın ölümüne neden oldu

Bilimden teknolojiye, hayvancılıktan ameliyata kadar YouTube’da binlerce farklı kategoride sayısız video yer alıyor. Her geçen dakika binlerce saat uzunluğunda videoların yüklendiği bu platformda şaka videoları yoğun ilgi görüyor. 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanmayı başaran bu şaka videoları milyonlarca kez izleniyor olsa da, oldukça kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Maalesef içerik üretmek isterken hayatını kaybedenlere bir yenisi daha eklendi. ABD’nin Tennessee eyaletinin başkenti Nashville’de kasap bıçaklarını kullanarak soygun videosu çekmek isteyen YouTuber silahla vurularak öldürüldü.

Şaka soygunu YouTuber’ın ölümüne neden oldu

Tanıkların ifadesine göre 20 yaşındaki Timothy Wilks ve bir arkadaşı, şaka amaçlı soygun videosunu çekmek için ellerinde kasap bıçaklarıyla 23 yaşındaki David Starnes Jr’ın içinde bulunduğu gruba yaklaştı. Ancak şaka videosu çekildiğinin farkında olmayan Starnes silahını çekerek ateş etti.

Olay sonrasında ihbar üzerine bölgeye ulaşan polis, Wilks’i araç parkında vurularak öldürülmüş halde buldu. Soruşturma devam ediyor olsa da, hayatını kaybeden YouTuber’ın elinde bıçak bulunduğu için olay meşru müdafaa olarak kabul edildi ve bu nedenle Wilks’in ölümüyle ilgili olarak kimse suçlanmadı.

Yukarıda belirttiğimiz üzere bu yaşanan ilk ölüm değil. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde TikTok ve Instagram için video çekmek isterken hayatını kaybeden kişiler oldu.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Şaka videosu YouTuber’ın ölümüne neden oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şaka videosu YouTuber’ın ölümüne neden oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şaka videosu YouTuber’ın ölümüne neden oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği