Samsung’tan Galaxy Fold 3 ve Flip 3’e özel koruma


01 Mayıs 2021 Cumartesi 19:13
ABONE OL
Samsung’tan Galaxy Fold 3 ve Flip 3’e özel koruma

Samsung Galaxy Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 tanıtımı için hazırlıklarını hızlandırmaya devam ediyor. Analistlerin tahminlerine göre Samsung, Temmuz ayında bu iki modeli tanıtacak. Samsung bu anlamda dün Armor Skin ve Armor Layer adlı iki yeni ticari marka adını Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Örgütü (EUIPO)‘nde tescilletirdi. Yine Samsung Nisan ortasında da Armor Frame ticari markasını tescillettirdi.

Galaxy Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için özel koruma nasıl olacak?

Firmanın Galaxy Z Flip 3 ve Fold 3 için nasıl bir koruma teknolojisi kullanılacağı henüz belli değil. Katlanabilir telefonların katlanınca çok fazla yer kapladığı gerçek. Tahminlere göre marka bu yüzden daha ince yapılı bir koruma katmanı üzerinde çalışıyor. Bu koruma teknolojisiyle ilgili tescil belgesi ise LetsGoDigital tarafından paylaşıldı.

İsim hakkı alınan Samsung Armor Skin teknolojisi muhtemelen, telefonun arka kısmını koruyacak.  Armor Frame özel koruması da tahminen çerçevelerde oluşan baskıyı azaltacak.

galaxy fold 3 koruma, galaxy z flip 3 koruma, Armor Skin, Armor Layer, Armor Frame

Samsung Armor Skin isim tescili

Armor Layer için ise iki senaryo gündemde. Bunlardan birisi Layer’ın ayrı bir koruma kalkanı olacağı yönünde. Bir diğer görüş ise Gorilla Glass Victus korumasının üzerine Samsung’un ekran korumasında bu teknolojiyi kullanması.

Tabii ki bu alınan isim tescilleriyle ilgili pir patent henüz sızdırılmadı. Yine de bu isim tescilinin ABD, Avustralya, Meksika ve Güney Kore’de de tescil edilmesi, markanın bu teknolojiyi yakında kullanacağına işaret.

galaxy fold 3 koruma, galaxy z flip 3 koruma, Armor Skin, Armor Layer, Armor Frame

Samsung Armor Layer isim tescili

Apple’ın da iPhone 12 serisi için kendi koruma teknolojisi olan Ceramic Shield’ı kullandığını hatırlatalım. Bildiğiniz gibi Samsung, Apple’ın teknolojik atılımlarına kısa sürede yanıt vermeyi tercih ediyor.

Yeni Samsung Fold 3 ve Z Flip 3 koruma teknolojileri için alınan tescilde akıllı telefonlar dışında akıllı saatler ifadesi de yer aldı. Yani bu özel koruma teknolojisine  Galaxy Watch 4 akıllı saatte de rastlayabiliriz.

Samsung, pazarın en güçlü oyuncusu. Huawei’nin yüksek fiyatları, Xiaomi’nin sektörde yeni olması Samsung’un avantajları arasında.  Motorola’nın hem orta seviye işlemci seçimi hem de yüksek fiyatları Samsung’u pazarda lider haline getirdi.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Samsung’tan Galaxy Fold 3 ve Flip 3’e özel koruma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’tan Galaxy Fold 3 ve Flip 3’e özel koruma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’tan Galaxy Fold 3 ve Flip 3’e özel koruma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!