Samsung MobilePrint İncelemesi


05 Haziran 2012 Salı 15:00
Samsung MobilePrint İncelemesi

Mobil cihazlardan baskı almak zaman zaman sıkıntı olabilecek bir durumdur. Yazıcılar ile bu cihazlar arasında iletişim kurmak her zaman o kadar da kolay olmayabiliyor. İşte Samsung‘un geliştirdiği MobilePrint isimle teknoloji mobil cihazlardan kolayca baskı almayı sağlıyor.

Android işletim sistemini kullanan hem tablet hem telefon gibi cihazlarla uyumlu olan uygulama kablosuz olarak baskı almayı sağlıyor. Samsung MobilePrint uygulamasının Android işletim sistemine sahip cep telefonları versiyonunu inceliyoruz.

İlk işimiz MobilePrint uygulamasını Google Play online yazılım mağazasından indirmek oluyor. Uygulamanın toplam boyutu 8.2 MB. Uygulamayı indirip cep telefonumuza kurduktan sonra kullanmaya başlıyoruz.

   

Uygulama temel olarak 2 bölümden oluşuyor: Print ve Scan. Adından da anlaşılacağı gibi bir bölüm baskı diğeri ise tarama. Print bölümünde Gallery (telefonunuzdaki fotoğrafları bastırıyorsunuz), Google Docs, Web Page, Documents, Facebook ve Twitter seçenekleri var. Bu seçenekler arasında bastırmak istediğiniz döküman, web sayfası ya da fotoğrafı belirleyip baskı olabiliyorsunuz.

Tarama kısmı daha basit tasarlanmış. Burada Scan ve My Documents bölümleri dışında seçenek yok. Tarama ve Baskı bölümlerinde herhangi bir alt bölümü seçtiğinizde karşınıza aynı zamanda cihazı da seçebileceğiniz bir menü geliyor. Burada eğer telefonunuzla yazıcınız aynı ağa bağlıysa cihazın ismini görebiliyorsunuz. Eğer bağlantıda bir sorun varsa burada yazıcıyı göremiyorsunuz. Tarama özelliğini kullandığınızda telefon ekranında taranan sayfanın ön gösterimini görebiliyorsunuz.

Bu işlemleri yapabilmek için kullandığınız cihazın MobilePrint uyumlu ve Samsung marka olması gerekiyor. Yazıcının kablosuz ya da kablosuz ağa bağlanıyor olması bu teknolojiyi destekleyebileceği anlamına geliyor. Bu bakımdan Samsung marka bir yazıcı satın almadan önce bu teknolojiyi destekleyip desteklemediğini araştırmakta fayda var.

MobilePrint aynen Apple‘ın geliştirdiği AirPrint teknoloji gibi çalışıyor. Ondan fazla olan yönü ise aynı zamanda tarama (yazıcının bu özelliği varsa) yapabiliyor olması. Biz incelememiz için Samsung Galaxy S cep telefonu ve Samsung C3400 serisi bir yazıcı kullandık.

Baskı alma ve tarama işlemlerini başarı ile gerçekleştirdiğimiz uygulama genel olarak başarılı. Baskı süresi biraz uzun olan (bas komutunu verdikten sonra yaklaşık 1 dakika beklemek gerekti) bizden olumlu puan aldı.

   

Uygulamayı buraya tıklayarak Android işletim sistemli cep telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamanın tablet ve iOS sürümünün de olduğunu hatırlatalım.

:: Kablosuz yazıcı kullanıyor musunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung MobilePrint İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung MobilePrint İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung MobilePrint İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!