Okunma

Samsung SSD İçin Vites Büyüttü


19 Ağustos 2009 Çarşamba 14:12
Samsung SSD İçin Vites Büyüttü

Samsung bu değişim ile birlikte SSD sürücülere ne kadar önem verdiğini bir kere daha gösterdi. Üretim 2010 yılının ikinci yarısında başlayacak. Samsung’un ürettiği NAND flash bellekler şimdilik 42 nm mimarisiyle üretiliyor. Rakipleri ise Toshiba 41 nm, Hynix 41nm ve Micron 34 nm mimariyle üretim yapıyor. Samsung 2.çeyrekte piyasa payının Toshiba’ya yakın olacağı söylüyor.

Samsung’un var olan 8 inç üretim bandı 1998 yılında açılmıştı. Bu band üzerinde DRAM üretimi yapılıyordu. 2007 yılında ise 12 inç’lik NAND Flash bellek üretimine başlayan firma geleceğin burada olduğunu düşünüyor.

:: SSD diskler hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung SSD İçin Vites Büyüttü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung SSD İçin Vites Büyüttü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung SSD İçin Vites Büyüttü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "